Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konduktor alkalmassági vizsga...

Konduktor alkalmassági vizsga énektudás?

Figyelt kérdés

Májusban lesz az alkalmassági vizsga, már készülök, de az az igazság, hogy az énekhangom nem a legtisztább.

Minden más jól megy, a tesivel biztos nem lesz gond, mert rendszeresen sportolok, 4 éves korom óta táncolok, 16 évig úsztam (csecsemőúszásra vittek már szüleim).

De az énektől nagyon félek, tudom, hogy vannak hamis hangjaim. Nem élvezhetetlen ahogy énekelek, de nem tiszta. Akkor én alkalmatlan leszek?



2023. márc. 13. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Menj el énektanárhoz, ő megoldja.
2023. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem kizáró ok, ha nincs túl tiszta hangod, sokan hamisan énekelnek, de bent maradnak és jól vizsgáznak, mert rendkívül korrekt a Tanár úr. Nem is tudok olyanról, akit amiatt nem vettek fel, mert nem énekel szépen, de hidd el, 2 hónap alatt is rengeteget lehet fejlődni egyszerű gyerekdalok gyakorlásával. (Elvégre körülbelül csak ennyit fognak kérni tőled produkció gyanánt.) Nekem az segített, hogy próbáltam a kezdőhang pontos átvételét gyakorolni, leutánozni, amiket hallgattam, illetve kottáról valamennyire leolvasni a hangok közti különbséget. Nem lettem profi énekes, de rengeteget javult a hallásom is, és az első órámat is énekből tartottam meg végül.:)


Ezen kár izgulni, hidd el!

2023. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!