Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kellett volna már érvényesítő...

Kellett volna már érvényesítő matrica a diákigazolványára??

Figyelt kérdés
Ma délután jól megbüntette az ellenőr a lányomat a buszon, a bérletét is elvette, mert nem volt a diákigazolványán érvényesítő matrica. 2006.decemberben született, tehát tavaly decemberben lett 16 éves. Ahogy én értelmezem a törvényt, 2023. október 31-ig még használhatta volna a diákigazolvànyt matrica nélkül, hiszen ezt a tanévet 15 évesen kezdte, ebben a tanévben töltötte a 16. évét. Jól értelmezem vagy az ellenőrnek volt igaza?

2023. márc. 14. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy igaza volt-e, de a bérletet mégis milyen alapon vette el?
2023. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy értelmezem a törvényt, mint te.
2023. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én idén januárban töltöttem be a 16-ot. Én is azt az információt kaptam hogy majd jövő tanévben kell intézni.Felhívták a figyelmemet arra hogy ezt nagyon sok ellenőr nem tudja,ezért mi kérhetünk egy kis cetlit,amire ki van nyomtatva az erre vonatkozó szabály és az iskola pecsétje. Esetleg az iskolától nem lehet ilyet kérni?
2023. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-es pont ezen dühöngök én is.Azt mondta a gyereknek, hogy ha majd befizeti a büntetést, visszakapja. Ebben csak az a szívás, hogy holnap munkaszüneti nap, csütörtökön meg vehetek neki oda vissza buszjegyet az iskolába, mert ugye nincs bérlete. Ráírta a büntető cetlire, hogy bevonta a bérletet..

2023. márc. 14. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért simán tehetsz panaszt.

Mi az már, hogy azt se tudja mi a törvény? A munkájára vonatkozó részeket tanulja meg. Nem a gyereknek kell még plusz papírokat cipelni, hogy ne büntessék meg az érvényes igazolvánnyal.

2023. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!