Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen már minden órán...

Az egyetemen már minden órán magad jegyzetelsz? Vagy hogy néz ki egy óra?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
A jobbfej tanárok feltöltik a tananyagot/ jegyzeteiket a coospacere (vagy ami helyette van), de persze jegyzetelhetsz te is az előadásokon pluszban (van előadó aki ezt szokta kérni is). A kevésbé jófej tanárok semmit nem töltenek fel, náluk erősen ajánlott jegyzetelni
2023. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a diasorokat előbb-utóbb (lehet, hogy a vizsga előtt három nappal) minden tanár feltöltötte, de csak ennyit. Márpedig órán nyilván nem csak felolvasták a diasort, hanem sokkal részletesebben magyarázták el az adott témákat. Szóval célszerű volt jegyzetelni, vagy legalábbis megnézni, hogy van-e valamilyen egyéb jegyzet pl. az évfolyamcsoportban, drive-on, bárhol, amiből lehet tanulni. Jó esetben nyilván a kötelező irodalom is lefedte az anyagot, de sokkal egyszerűbb egy másfél órás előadáson figyelni, mint kijegyzetelni egy 500 oldalas könyvet.
2023. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
A jegyzetelés alap! Mert az a tied! Később csak pénzért tudsz majd hozzájutni, mi ebből elég jól megéltünk, hogy eladogattuk a jegyzeteinket más évfolyamoknak - konkrétan egy Pc-t vettem a pénzből, ami összejött, szóval befektetésnek sem rossz.
2023. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk mindenképp magadnak kell jegyzetelni, mert nincs diasor, csak képek. Néha sikerül elhalászni felsőbbévesek jegyzetét, de az sokszor hiányos. A legjobb és legmegbízhatóbb, ha saját jegyzetet csinálsz (kidolgozás közben meg is tanulod)
2023. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató nem fogja megmondani, hogy mit írj le, ha végig karba tett kézzel ülsz, az sem zavar senkit. De kell jegyzetelni, mert egyrészt ha van is diasor, nem szokták előre kiadni, csak később töltik fel, szóval nem tudnál közvetlenül rá írni. Másrészt a diákon sokszor felesleges infók is vannak, más meg hiányzik róla, szóval nem jó ötlet hátradőlni és csak erre hagyatkozni. Figyelj arra amit a tanár mond, úgy jegyzetelj hogy a saját dolgodat megkönnyítsd vele.


3, nem tudom hova jártál vagy mikor, de nem nagyon szokás már jegyzeteket eladogatni. Digitális formában, ingyenesen terjednek ezek manapság (vagy pedig sehogy).

2023. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
5- ennyire elkorcsosult volna ez a generáció? 2000-es évek elején nevetve adtuk - vettük a jegyzeteket! Életképtelen generáció! Bmeg annyi nincs bennetek, hogy a saját munkátokkal pénzt keressetek, inkább átadod ingyen a munkádat? életképtelen - ez a helyes kifejezés az ilyenre!
2023. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg az a generáció "elkorcsosult", amelyik mindenből pénzt akar csinálni, és csak azt látja, hogyan szerezhetne párezer forintot. Én személy szerint sokkal szívesebben vagyok egy olyan társaság tagja, ahol ingyen vagy nagyon max. egy csokiért/sörért cserébe segítünk a másiknak.
2023. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
7-es miért te nem azért tanulsz, hogy több pénzt keress, mint a gyártósorosok? dEhogynem. Irányítani akarod őket, kihasználni az ő munkájukat! Ez pont ugyanaz!
2023. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 év során még nem lett volna olyan tanárom, aki nem töltötte volna fel a diasorokat online felületre. Én amúgy nemigen szoktam jegyzetelni, max. 1-2 gondolatot néha, de amúgy én a diasorból + a könyvből tanulok vizsgára. Ez nekem eddig elég volt.
2023. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
#7 Nem, azért tanultam, mert egy adott munkát akartam végezni (ami ráadásul pont segítő szakma). Nem az volt a célom, hogy a csoporttársaimat lehúzzam egy ötezressel. Sőt, irányítani vagy kihasználni sem akarok másokat. Te azt csinálsz, amit akarsz, szíved joga, de legalább ne dicsekednél vele...
2023. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!