Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika érettségi feladatso...

Matematika érettségi feladatsor megoldókulcsa nem jelöl eegy lehetséges megoldást. Ilyenkor mivan?

Figyelt kérdés

A feladatban ki kell számolni egy derékszögű háromszög két másik szögét, ha adottak az oldalak hosszai. A megoldókulcs csak szinusz és koszinuszt ír, én pedig tangenssel számoltam ki, ami szintén jó. Sőt kotangens is jó lenne elvileg.

Megoldókulcs szerint csak a megoldásra kapnék így pontot.


A háromszög A csúcsnál lévő szögét α-val jelölve:

sin α = 40/41 mellette megjegyzésbe jobb oldalon pedig cos α = 9/41


Én tg α = 40/9-et írtam, ami ugyanaz, mint a másik kettő csak másik oldalt használ. szögre ugyanaz jön ki!!!


[link]


14/b feladat.


2023. márc. 15. 16:50
 1/1 A kérdező kommentje:
ez most olyan, mint ha az lenne a megoldókulcsban, hogy 1+2 a megoldás, de 2+1 már nem lenne jó (végeredmény ugyanaz)
2023. márc. 15. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!