Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átmennél ilyen esetben levelez...

Átmennél ilyen esetben levelezőre?

Figyelt kérdés
1. éves vagyok egyetemen. Nappalira járok, de annyi pénz elmegy, hogy folyamatosan van bennem egy rossz érzés, hogy a szüleim fizetik az albit, dolgozni is lehetetlen a szak mellett kb, annyi a teendő. Így gondolkozom az átjelentkezésen, mivel egy másik egyetemen van levelező szak. Nehéz helyzetben vagyok, de azt érzem, hogy így teljesíteni se tudok úgy, ahogy kéne. Kollégium nem opció, nem kaptam meg év elején se.
2023. márc. 16. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy kevesebb tárgyat veszek fel legközelebb. De az meg milyen gáz lenne. Nem?
2023. márc. 16. 18:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn elvileg ugyanazok a követelmények, szóval ha átmész levelezőre, akkor nem sokkal csökkented a megtanulni valót, ellenben mivel elsősorban könyvekből és más forrásokból kell felkészülnöd, mert a konzultációkon csak végigrohannak az anyagon, még meg is nehezítheted a dolgodat. S ha munkahelyed lesz, abban ne is reménykedj, hogy a vizsgaidőszak heteire elengednek szabadságra. Egész más ám, ha van mondjuk egy egész tiszta heted a készülésre reggeltől estig, és más, amikor csak esténként, munka után tanulhatsz csak.
2023. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ha kevesebb tárgyat veszel fel, de félévente 28-30 kreditet azért össze kell gyűjteni. Én is és a nővérem is jártunk egyetemre, mindketten 6 éves képzést végeztünk, soha nem dolgoztunk egyetem alatt, nem is tudtunk volna. Fel sem merült a szüleink részéről sem, hogy nem támogatnának végig minket. Nekünk meg legalább végig volt nyugalmunk és erőnk a tanuláshoz.
2023. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam egyetemre elég hosszú ideig, a fogorvosira. Nagyon kellemetlen volt nekem is az egész, hogy a szüleimnek kellett segítenie, és olyan érzésem volt folyamatosan, hogy "eltartanak". De emellett nem lett volna se időm, se energiám dolgozni, ezt ők megértették. Amióta elvégeztem és dolgozok, sokat segítek nekik.
2023. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Levelezon nehezebb mert ott aztán tényleg magadtól készülsz. Részmunkaidőben tudsz elmenni dolgozni, és ha kapcsolódik a tanulmanyaidhoz akkor esetleg elengedhetnek stb.


Na de milyen szakrol van szó ami mellett nem lehet dolgozni? Orvosin kívül, ami nem indul levelezon

2023. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!