Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a vidékfejleszt...

Mi a különbség a vidékfejlesztési agrármérnök és a mezőgazdaságimérnök között?

Figyelt kérdés
Mert hogy ez a két szak külön van az egyetemeken. Sok a külömbség? Miben hasonlóak? A kettő szakban mennyire van szó az állatokról és a nővényekről? Melyikben van több állattal kapcsolatos dolgok?

2023. márc. 17. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Vidékfejlesztési valószínűleg egy limlom szak. Kicsit gazdasági is, kicsit agrár is, igazából nem mélyül el nagyon semmiben szerintem, ahogy tantervet elnéztem. Mezőgazdasági mérnökin egyértelműen több növénnyel és állattal kapcsolatos tárgy van, ott vannak gyakorlatok is ezzel kapcsolatos, nem tudom vidékfejlesztésin vannak-e ilyen hetesi gyakorlatok.
2023. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Vidékfejlesztési agrármérnök:

A képzés célja olyan vidékfejlesztési agrármérnökök képzése, akik képesek a termeléssel, szolgáltatással, szaktanácsadással összefüggő szervezési, irányítási, adminisztratív és logisztikai, valamint termelési feladatok ellátására. Az elsajátított agrártudományi, ökonómiai, menedzsment, üzemtani, elemzési-tanácsadási, agrár-kereskedelmi, agrármarketing, környezetvédelmi, regionális és térségi ismereteik birtokában, valamint a szakigazgatási feladatok és az agrárgazdaság kapcsolatrendszerének ismeretében képesek a munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő szakmai munka végzésére. Rendelkeznek a vidékfejlesztés európai uniós normák szerinti értelmezéséhez, vidékfejlesztési programok tervezéséhez, lebonyolításához szükséges szakismeretekkel. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben való folytatására.


Mezőgazdasági-mérnök:

A képzés célja mezőgazdasági mérnökök képzése, akik általános természettudományi ismeretekre alapozott mezőgazdasági, műszaki és gazdasági tudás birtokában vannak, Európai Uniós ismeretekkel, továbbá megfelelő szintű gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek a termelés közvetlen irányításához, valamint egy adott gazdaságban alkalmazott technológiai folyamatok szükség szerinti módosításához, illetve új technológiák bevezetéséhez. Felismerik az élelmiszerláncban betölthető szerepköröket. Munkájuk során olyan megoldásokat keresnek és részesítenek előnyben, amelyek a társadalom és az egyének egészségét támogatják, illetve a környezet védelmét is szem előtt tartják. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben való folytatására.

2023. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük Emese, hogy ki tudtad másolni a "hivatalos" kamu szöveget.
2023. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az helyzet Emese hogy ez túl nyers inkább ágrármérnökök és Mzg. mérnökök hozzászólását vártam. A wikipédiát én is megtudom csitni.
2023. márc. 20. 07:49
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Egy kicsit off lesz, de ha jobb eséllyel szeretnél tényleg mernoki , jó bért kapni akkor én max az info,villamos,mechatronikai mérnök trioban gondolkoznék. Es talan még a gépészben. Amivel mondjuk mehetsz mezőgazdasági gépészet fele is. De ha napi 8 órában akar az ember jó eséllyel tényleg jól keresni akkor én az ilyen rpìtő, epìtesz,környezet, agrár, élelmiszer meg hasonló mérnök szakokat jó messzire elkerulnem. Mert van rá esély, hogy napi 10 órában sem keresel ezen iparagakban annyit, mint más napi 8ban a fent említett fizetettebb szakmakkal. Aztan ez sajat vélemény, vegulis a te meglátásod szerint dönts. De ezt sem árt mérlegelni azert is ìrom le

.

2023. márc. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
És elarulom, hogy elég nagyok a fizetési különbségek a mérnöki szakmakon belül, iparagaktól függően. Lehet, hogy 2 evvel végzés utan még mindig csak 300 ezret keres valaki meg 600at.
2023. márc. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!