Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemények az elte tanárképzőről?

Vélemények az elte tanárképzőről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha valaki oda járt vagy jár, esetleg van ilyen ismerőse, akkor legyen olyan kedves, hogy ír véleményt az egyetemről.



Előre is köszönöm!



2023. márc. 24. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Droid képző.

Elavult az egész oktatás!


Nézz rá a közoktatásra!


Illetve zsebpénz tanári fizetés: nettó 260.


Pályaelhagyók százalékos aránya: 90%

2023. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Tüntetni el fogsz tudni menni azzal a tudással amit ott adnak, ha többre vagy képes akkor eleve nem tanári szakon gondolkoznál
2023. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EVA800 ***** válasza:
79%
Szemét oktatok
2023. márc. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ELTE-ről összességében elmondható, hogy szivatós.

Emögött nyilván az van, hogy nem egy diplomagyár (természetesen a btk-n vannak azért ilyen szakok itt is, de nyilván nem egy Gábor Dénes féle futószalagon osztják a diplomát jellegű egyetem), meg kell szenvedj, hogy ott megszerezd a jegyeidet, diplomád. És mivel a tanárok is tudják, hogy valahogy hozni kell egy színvonalat, hisz a közéletben az ELTE még mindig nagy szó, ezért nem félnek irreális követelményeket állítani.


3-ashoz hozzászólva:

Tanárszakosokról azt kell tudni, hogy egyes tárgyaik össze vannak vonva adott szakos hallgatókkal (ezt nem tudom normálisan megfogalmazni, inkább példázom: ha valaki mondjuk földrajz-info szakos tanár, akkor lesznek olyan órái amit a geológusokkal együtt és lesznek olyan amit az infósokkal együtt kell tanuljon, ergo nem a tanári szakos "amennyi kell majd tanításhoz" jellegű tárgyat tanul meg, hanem konkrétan amennyit kérnek egy konkrét végzettségnél). De persze van ami direkt tanár szakos tárgy, ahol van keret ilyen óraadót is fenntartani. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a követelmény sokszor lesz az egekben, hisz nem tanári szinten tanulod hanem magukkal a konkrét szakmásokkal.


Viszont. Én voltam pár olyan órán ami kifejezetten tanár szakosoknak volt (mert így is el lehet ismertetni tárgyakat) és nem tapasztaltam ennél a pár alkalomnál szemét oktatókat. Nyilván az én néhány tapasztalatom nem mérvadó, de volt olyan tanár akivel a mai napig beszélek, mert nemcsak jófej volt, de profi is. És persze, volt olyan is aki szerintem a fejét is elhagyná ha nem lenne a nyakán - nála szar volt tanulni és vizsgázni, de cserébe nem volt szivatós, csak szétszórt.

Úgyhogy én azt mondanám fifty-fifty az arány hogy nagyon szar és nagyon jó oktatót kapsz majd.


Maga az egyetem... hát én utálom. A szervezettsége hagy némi kivetni valót maga után. És mindig mikor panaszkodok is erről, mondják ismerőseim, hogy ők amúgy nem is hallanak már semmi jót az ELTE-ről. Szóval presztízse nem lesz már minden körben. De van ahol még igen, és néha jó érzés kihúzni a mellkast, hogy "igen, én is ELTE-s vagyok" - no azért nem annyira, hogy ilyen pulcsit, pólót, szatyrot vegyek, mert az gáz.

2023. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D-Mano ***** válasza:
46%

Ne menj tanárnak! Nézz körül az országban és a hírekben: nem éri meg.

DE

Ha mindenképpen tanárnak szeretnél menni, akkor ne az ELTE-re. Én oda jártam tanárképzőbe (biosz-kémia tanári; nem csináltam végig), testvérem meg Szegeden diplomázott. A beszélgetéseink alapján Szeged sokkal jobb, már legalábbis a természettudományi kart tekintve biztosan, és ezt most inkább úgy értem, hogy hallgató-barátabb az egész rendszer ott.

Másik érv Szeged mellett, bár ez nincs az ELTE ellen: a volt gimimben a tanárok 90%-a Szegedi egyetemről jött, és a legtöbbjük jól tanított.

2023. márc. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Hajrá. Ha szopatni akarod magad a legutolsó 0-1-2 kredites tárgyakkal, hajrá.
2023. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Tanárnak akkor menj ha bármi másra alkalmatlan vagy
2023. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7-es, ha így állunk hozzá, akkor tényleg semmi értelme nem lenne az oktatásnak. Tanárnak pont annak kéne mennie, aki alkalmas rá és jó képességei vannak, különben hogy adja át a tudását a jövő generációjának. Ezért lenne fontos ezt a problémát a lehető leghamarabb orvosolni és az ilyen fajta közvélemény nem sokat segít...
2023. márc. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!