Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire szivatós egy záróvizs...

Mennyire szivatós egy záróvizsga igazságügyi igazgatási alapszakon?

Figyelt kérdés

Egyetemet nem szeretném megnevezni, annyi, hogy nem ELTE, hanem egy vidéki egyetem. Mennyire követelnek egy sima alapszakon szó szerinti jogszabályokat nagy mennyiségben? Ha tanulmányok során sem volt elvárás mindent szó szerint tudni, akkor zv-re is elegendő az a tananyag, ppt-k, amiket előadásokon tanultunk, és vizsgáztunk belőle?

Ha nagyvonalakban tudom a tétel lényegesebb részeit, azzal már megvan? Mennyire szoktak sokat kérdezni?

Pls. olyanok írjanak, akik már voltak ilyenen, akár más jogi alapszakon, hogy mik a tapasztalatok, (Befektetőcsávó kamuzásai meg a másik minden szakot szidó, büféző egypipás troll hozzászólása nem igazán releváns, szóval nyugodtan megkímélhet vele).



2023. márc. 26. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó lenne ha megneveznéd az egyetemet ugyanis mindenhol más a zv. Általában van egy előre kiadott tételsor, azt kell tudni, és mivel a zv-n nem csak saját oktatód fog kérdezni hanem külsősök úgy mint egy érettségin, ezért full lutri hogy milyen részletességgel kérik majd számon a tudásod
2023. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták egy külsős lesz a bizottságban és két tanár a karról, és a külsős csak díszletnek van ott kb, meg se szólal. Meg nyugtatgatni is próbáltak, hogy elvileg itt igyekeznek mindenkit átrugdosni, mert csak macera van vele, ha pótvizsgáznak stb, én nem tudom ez mennyire valid, vagy csak azért mondták, hogy nyugtassanak, mondjuk ha egy külsős kérdez kellemetlen, mivel gondolom azt se tudja mi a tananyag, így kérdezhet totál ismeretlent is, úgy meg gàz.
2023. márc. 26. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ide írok nem privátban bocsi. Szóval nem riasztásként de anno (tavaly) minket is ezzel nyugtatgattak hogy a zvn átrugdosnak mindenkit aki odáig eljutott. Ehhez képest csont nélkül megvágták az én zv-s csoportom 70%át a tételek miatt. Amúgy én közgáz diplomát szereztem, nálunk úgy volt hogy kaptál külőn jegyet a szakdogára, a védésre, meg a tételekre, és ha vmelyik nem sikerül, csak azt kell ismételni viszont azt csak a köv. zv időszakban lehet. Tehát szívás. Ne hagyd hogy megvezessenek, megvágnak ugyanúgy a zvn ha nem tudod az anyagot ahogy bármelyik vizsgán. Ja, a másik meg igen a külsős kérdezhet. Van amelyik csak csendben figyel de van aki belekérdez, és ja, kérdezhet olyat amiről fogalmad sincs. Sokan szívnak ilyennel. Maga a zv ami egyben a védés is nálunk kb 10 perc volt, tehát ha neked 10 percet mondtak akkor az valid lehet.
2023. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez kicsit elkeserített, mindenesetre megpróbálok mindenre készülni. Mondjuk tényleg gondolom szakonként változik, hogy hol mennyire szivatnak meg egyetemenként is.

Én amennyire tavalyiaktól megtudtam, ott szinte legrosszabb esetben is 3assal átmentek vizsgán, és segítőkésznek mondták a bizottságot, csak most így elbizonytalanodtam amiket idén megtudtam infókat, meg úgy általánosságban bepánikoltam kicsit.

2023. márc. 26. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"minket is ezzel nyugtatgattak hogy a zvn átrugdosnak mindenkit aki odáig eljutott. Ehhez képest csont nélkül megvágták az én zv-s csoportom 70%át a tételek miatt. "


Ez a jelenség annak tudható be hogy javarészt azok járnak erre a büfészakra akik máshová nem kellenek az átlagostól jóval alacsonyabb értelmi képességükből kifolyólag, egyébként az egész záróvizsga anyaga elsajátítható egy átlagos képességű hallgatónak egy hétvége alatt a hozzám hasonló született géniusz Úriembereknek pedig tanulniuk sem kellene rá mert egyszerűen ez a tudás bennünk megtalálható születésünk kezdete óta.

2023. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pánikolni kérdező annyi csak hogy ne sz.rd le a felkészülést. Igazából az egész olyan mint egy érettségi, csak ez már a nagyoknak van :)
2023. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én jogon fogok most zv-zni, de összehasonlítottam a követelményeket a zv tárgyakból a két szak között, és jóval kevesebbet követelnek az alapszakon. Nem hiszem hogy buktatásra mennének (azt inkább meghagyják a jogászosoknak:'D), és azt sem hogy tűpontosan kellenének a jogszabályok, ezt még tőlünk se várják el (a büntetőjogot kivéve). Szerintem fölösleges ezen izgulnod, főleg ha tanultál a képzés alatt. Menni fog! :)
2023. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!