Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek a tanulási problémák...

Ezek a tanulási problémák normálisak?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, szorgalmi időszakban is szoktam olvasgatni az anyagot, viszont azt veszem észre magamon, mintha vagy valami ADHD vagy nemtom mi lenne, mert sokszor elvonják apróságok a koncentrációm, mindig vagy telefonra ránézek, vagy eszembe jut valami tanulás közben és akkor azt kezdem el nézni, majd elfeledkezek és később jövök rá, hogy tanulnom kell.


Na most ezt meguntam, és töröltem tiktokot, mindent, hogy ne zavarhasson semmi a tanulásban, egybefüggően leültem egy órát tanulni, és 15 perc pihenőket osztottam be magamnak, viszont így meg néhány óra tanulás után kb. összefolyt előttem minden, totál kész voltam. Csak kísérletezgettem technikákkal, hogy hogyan kellene úgy tanulnom, hogy kiegyensúlyozott maradjak minden más téren is.


Viszont átlagaim meg egész jók végül is, meg lehet csak túl izgulom, és eleinte a sok tengés lengés után, ha közeleg a vizsga, valahogy össze szoktam kapni magam. Ez normális? Mert valaki pl. nem is tanul csak vizsgaidőszakban, én meg azt veszem észre, hogyha nem kezdem el szorgalmi időszakban tanulgatni úgy ahogy, akkor vizsgaidőszak is kuka, szóval nem tudom magam sem, hogy ez normális-e. Meg mesterre is mennék majd, csak ott meg tényleg változtatni szeretnék ezen.



2023. márc. 26. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Normális. Több órán át nem lehet tanulni.
2023. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Normalis!

Pte Mik villamosmernokin vagyok.

Vizsgaidoszakban napi 8orar tanultam ezzel a technikaval hogy orankent 10-15perc pihi! Illetve 4. Oranal volt egy oras seta!

2023. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsd el azt a tényt, hogy amihez nem vagy hozzá szokva az rövid idő alatt lefáraszt! Ez kb az mintha 0m futással holnap a maratont akarnád teljesíteni. Fokozatosan emeld a tanulási idő mennyiségét és meglátod egyre többet leszel képes!


Mással ne foglalkozz csak magaddal! Arra törekedj, hogy ne csak a vizsgára tudj valamit, hanem maradandóan is. Ehhez persze folyamatosan ismételned kell a megtanultakat, de a munkád során biztos előnyödre válik.

2023. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 10-15 évben nagyon visszaesett az emberek monotóniatűrése. A közösségi média nem erre kondicionál, viszont a tanuláshoz ez kell.


Az sem segít, hogy könnyen hozzáférhető a kísértés. A telefont hagyd másik szobában. Vannak hozzáférés-korlátozó appok is. Számítógép/laptop szintén. Tanulj ezektől külön szobában, vagy ha kolis vagy, könyvtárban.


Az sem sokat segít, hogy szorgalmi időszakban nem tanulsz, így a vizsgaidőszakra az átismétlés, felfrissítés helyet marad a tanulás.

2023. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenki tanul, szorgalmi időszakban is. Lehetetlen azt a sok mennyiséget pár nap alatt megtanulni, vagy csak egy kettesre. Akinek jó az átlaga, az biztosan tanul szorgalmi időszakban is.
2023. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!