Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikorra kell beadni a felvétel...

Mikorra kell beadni a felvételi plusz pontokhoz a kérvényeket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, levelezős gimnáziumba járok. Idén fogok érettségizni. 1 éves gyerekem van, GYED-en vagyok vele, tehát 50 plusz pontra vagyok jogosult. Mikorra kell erről igazolást kérnem és beadnom? És hová kell beadni? Az egyetemhez?

És márciusban nyelvvizsgázni fogok, ami ugye szintén plusz pontot ér, ahhoz is kell kérvényt beadni, vagy csak a vizsgaeredmény, bizonyítvány szükséges? És időben vagyok még vele, ha április elejére kapom meg róla a bizonyítványt?


2008. dec. 28. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A jelentkezés határideje február 15. (mivel vasárnapra esik, ezért 16.).


A többletpontokat igazoló dokumentumokat azonban elegendő legkésőbb július 9.-ig postázni (az érettségi és évvégi bizonyítványoddal együtt). Tehát eddigre kell minden igazolást, és bizonyítványt beszerezned (természetesen a bizonyítványnak csak a fénymásolatát kell elküldeni).


A dokumentumokat egy A/4-es borítékban küldd el. A cím:


Oktatási Hivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190


A dokumentumokra egyenként mindre írd rá a felvételi azonosító számodat (ez a jelentkezési lapon van rajta, vagy ha online jelentkezel, akkor megkaptad emailben).


Ja, és ajánlott levélként küldd el majd a papírokat.

2008. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Sajnos nálunk a suliban sokmindent nem mondanak el, mert az osztályban csak én akarok egyetemre menni. És mivel csak két hetente megyünk be a suliba, így sajnos nem tudok a tanároktól nagyon kérdezni ez ügyben.

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszod!

2008. dec. 29. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!