Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan téma, szak, amiből...

Képernyőkép kérdése:

Van olyan téma, szak, amiből kifejezetten könnyű doktorit írni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsész szakokból (például pedagógiából) talán a legkönnyebb doktori fokozatot szerezni. De ez csak relatív könnyebbséget jelent és nem azt, hogy komoly munka nélkül hozzádvágják a doktori címet
2023. ápr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem is így gondoltam egyesek szerint rossz hozzáállás de nem tudom eldönteni hogy érettségi után merre tovább de azt szeretném hogy bármit is csinálok azt olyan komolyan csináljam hogy a doktoriig eljussak.


Az IT divatos szak de tartok tőle hogy kevés vagyok hozzá legalábbis ilyen szinten...

2023. ápr. 3. 08:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2:A doktori elvégzése legalább 4, de sokszor 5 év. Ennyire hosszú időt a fiatalságodból csak akkor áldozz erre, ha egyetemi oktató vagy kutató szeretnél lenni. Minden más esetben teljesen fölösleges, mert sem a munkáltató nem kéri, sem te nem használod azt a speciális tudástömeget. Mesterdiplomával is kiváló szakember lehetsz, hidd el nekem.
2023. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pályázatnál nem előny a doktori?
2023. ápr. 3. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
#4: Ha nem kutatói vagy egyetemi oktatói álláshelyről van szó, akkor sokkal nagyobb előny 4 év munkahelyi tapasztalat, mint a 4 év alatt elvégezhető doktori. S még hátrány is lehet a doktori fokozat, mert semelyik főnök nem szereti, ha egy beosztottja szakmailag műveltebb, mint ő.
2023. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az is szakmailag műveltebbnek számít ha neki is megvan a doktorija de én fiatalabban szereztem meg?
2023. ápr. 3. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:

"de azt szeretném hogy bármit is csinálok azt olyan komolyan csináljam hogy a doktoriig eljussak"


Nekem ez nem fér össze. Ha ilyen elhivatottságod van, akkor miért a legkönyebből akarod megszerezni?


Olyan mintha azt mondanád, hogy "olyan sportot szeretnék választani, amiben kijuthatok az olimpiára. Melyik sporttal legkönnyebb kijutni az olimpiára?"


Szerintem semminél sem egyszerűbb abban doktorit szerezni, amit szeretsz és amiben jóvagy. Ha egyik nem teljesül akkor már a nehéznél is nehezebb, de ha egyik sem, akkor meg nevetséges vergődés.

2023. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nekem ez nem fér össze. Ha ilyen elhivatottságod van, akkor miért a legkönyebből akarod megszerezni?"


Meg kell tanulni elválasztani a fantáziádat a valóságtól és akkor össze fog férni sok minden sok mindennel

2023. ápr. 3. 14:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt neked vannak fantáziáid... Fantáziálsz a doktoriról, de azt hogy mifán terem, meg minek az nincs meg.


Kell a dr. a neved elé? És minek?

2023. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mégsem én találok ki hülyeséget
2023. ápr. 3. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!