Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e kollégiumban kétágyas...

Lana125 kérdése:

Lehet-e kollégiumban kétágyas szobában egyedül lakni? (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés
Debrecenbe adtam be a jelentkezésem, kollégiumba szeretnék lakni, viszont mindenképp egy szobában egyedül. Lehetséges-e hogy kifizetem mindkét férőhelyet a szobában és így egyedül lakhatok ott. Nagyon sok, több száz oldalas egyetemi szabályzatot átböngésztem már, de semmi erre vonatkozó infót nem találok. Ha van tapasztalatotok, légyszi írjatok :)

2023. ápr. 6. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy a legtöbb egyetemen viszonylag nehéz bejutni a kollégiumba (magyarul: sok embert elutasítanak), nem tartom valószínűnek, hogy csak mert nem akarsz máshoz alkalmazkodni, elveheted mástól a helyet
2023. ápr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezt legfeljebb csak úgy lehet elintézni, hogy valaki olyannal költözöl össze, akinek van kollégiumi helye vagy megadnák neki ha igényelne, de ott lakni nem akar.
2023. ápr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

2-es!

A kollégiumi gondnokság azt kiszúrja.

Aki elfoglal egy kollégiumi helyet, de nem használja, az rászorulótól csalással veszi el. Aljasság, és remélem, vannak rá szankciók.


Ha pedig némi pénzt is kér cserébe a szobatárstól azért, mert egyedül hagyja, akkor bűncselekményt követ el.

2023. ápr. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes és hajlandó vagy többlet költséget fizetni azért, hogy egyedül lakj egy szobában, miért nem mész albérletbe, ahol kiveszel egy szobát?
2023. ápr. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Szinte kizárt! Így is alig férünk el! Majd kisorsolnak melléd valakit.
2023. ápr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Te hiába fizeted ki a kolidíjat akkor sem lehet. A kollégiumi térítési díj nem a valós költség.


Esetleg elmehetsz magánkollégiumba ahol kb 100 ezerért lehetsz egyedül.

2023. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nem lehet. 8 évig voltam kolis Debrecenben. Ha egyedül vagy, mert nincs épp szobatársad, akkor ha valaki év közben jön, melléd rakják vagy ha valahonnan elmegy egy ember, összeköltöztetik azokat, akik egyedül maradtak.
2023. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták ki az albérletet!

Ott akár palotát is kivehetsz, ha van pénzed - de a kollégium az más, és nagyon is jó ahogy van!

És abban meg ne légy biztos, hogy a koliba felvesznek!

2023. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
87%
Anno a Campus Hotelben, ami a Hódos mellett van volt néhány egyágyas szoba. Igaz drágább volt.
2023. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lehetőség ilyenre, ha üres az egyik hely a szobába, akkor az újonnan érkezőket oda fogják beosztani. Vannak egyágyas szobák, viszont körülbelül annyiba kerülne, mintha albérletbe egy szobát bérelnél. Úgy tudom, hogy ezeket a szobákat pedig csak tanulmányi átlag alapján lehet megpályázni.
2023. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!