Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakképzésben miért nem...

A szakképzésben miért nem emelkedett az ösztöndíj? Sőt... csökkent

Figyelt kérdés

Az előző tanévben még 8370 Ft-ot kaptam technikumosként, idén pedig csak 8000-et havonta. Miért van ez? A minimálbér 8%-át kapjuk meg, ami ráadásul nőtt is az elmúlt években, tehát feltételezem az ösztöndíjnak is nőnie kellett volna, nem? Hogy van ez szabályozva?

Egyáltalán nem láttam erről cikkeket sem. Esetleg ti igen?

Az más kérdés(hozzáteszem jogos kérdés), hogy mennyire igazságtalan ez a gimnázoumokkal vagy adófizetőkkel szemben. De ha már kapunk, akkor miért nem annyit, amennyi jogilag meg van határozva. Érdekelne, hogy hol tudnék ennek utánanézni.



2023. ápr. 8. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Ez közelében sincs a minimálbér 8 százalékának.
2023. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Nem a minimálbér 8%-a az ösztöndíj.

[link]


A gimnáziumban egy fillér ösztöndíj sem jár.

2023. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos linket.

2021-ben még a minimálbér 8%-a volt az ösztöndíj.

Tudom, hogy gimnáziumokban nincsen ösztöndíj, utalást is tettem rá. (Csak értelmezni kell)

2023. ápr. 8. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!