Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a legnehezebben elsaját...

Melyek a legnehezebben elsajátítható nyelvek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
magyar embernek? attol fugg milyen nyelvet beszelsz . ugymond "mire van raallva az agyad". pl a magyar nyelv... nagyon komplex bonyolult nyelv. igy te konnyebben tanulnal egy masik nehezebb nyelvet (pl kinai) mint egy nemet vagy angol. ha jol tudom az angol az egyik leg1szerubb
2023. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szerintem egy magyar (agglutinatív nyelvet beszélő) embernek a legelső másik nyelvcsaládba tartozó nyelvet a legnehezebb megtanulnia, a többi, ugyanabba a nyelvcsaládba tartozó nyelvet már SOKKAL könnyebben fogja elsajátítani. Szóval pl. ha az első nyelv, amit megtanulsz az angol, akkor azt fogod a legnehezebbnek érezni, és utána egyszerűbbnek érzed majd akár a németet, akár az olaszt, sőt akár az oroszt vagy a perzsát is. Ezek mind indoeurópai nyelvek, ellentétben a mi nyelvünkkel.

Szerintem az a baj, hogy az emberek az első nyelvnél feladják, pedig nekünk pont az a legnehezebb.


Meg az is számít, hogy szereted-e, vonzódsz-e ahhoz, amit meg szeretnél tanulni.


Volt erről egy cikk a langfocus.com-on, de most nem találom. Egy srác, akinek a nyelvtanulás a hobbija, írt erről egy listát, és abból indult ki, hogy ha az angol az anyanyelved, akkor ezeket fogod a legnehezebben megtanulni: kínai nyelvek, arab nyelvek, a japán és a koreai nyelv.

2023. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A legnehezebben elsajátítható nyelvek szerintem azok,melyeket nehéz hallás után megérteni.Ilyen pl.a dán nyelv is,mely túlságosan redukált.
2023. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben azok, amiknek nem latinbetűs abc-je van,

Másrészt azok, amelyek vagy kiejtésben, vagy gondolkodásban gyökeresen eltérnek a mi hangkészletünktől vagy gondolkodásunktól, kultúránktól.

pl:

[link]

[link]


Nehézség szempontjából még a holt nyelveket is idevehetjük, a korlátozott forrásanyag miatt, illetve Nem is mindig tudhatjuk, hogy ejtették az adott hangot, szót) Olyan írás/nyelv is van, amit még mindig nem fejtettek meg.

2023. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!