Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire a novellaelemzésre...

Érettségire a novellaelemzésre hogyan írjak 400 szót?

Figyelt kérdés

Amiket általában magamtól tudok írni (tehát a maximum amit lehet írni egy műről) az olyan 150 szó körül van. Minden iskolámban kitűnő voltam irodalomból, a legtöbb elemét ismerem és tudom is a novelláknak, fel is ismerem ezeket (jobban, mitn az osztály nagy része), írni is tudok róluk, egyedül az nem megy, illetve nem értem, hogy hogyan lehet ezeket kifejteni úgy, hogy lényegében ugyanazt írom semmi plusz infó nélkül, de 150 helyett 400+ szóban?


Egyszerűen nem értem. Nem tudok már többet kicsikarni magamból, több, mint egy órát szoktam tölteni minden egyes ilyen gyakorlásnál azzal, hogy megpróbálok mondatrészeket máshogy leírni, hogy 2-3 szóból legyen 5-6, de még így is maximum 170-180 szóra tudom feltornázni a fogalmazást. Saját véleménnyel együtt!


2023. ápr. 12. 17:51
 1/2 A kérdező kommentje:
jaj, nem 150, 250. (kettőszázötven) ahol 1-es van ott kettesnek kéne lennie, bocsánat. :)
2023. ápr. 12. 17:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Kétszázötven*
dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!