Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskola jogosan nem adja ki...

Az iskola jogosan nem adja ki a szakmai bizonyítványom?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 éve, hogy befejeztem a középiskolát. Általános iskola után szakmát tanultam, mezőgazdasági gépésznek. Az iskola 3 éves volt, a vizsgáink és a szalagtűzőnk pont abba a vírushelyzetes időbe csöppent bele, így a szalagtűző, ballagási ünnepség nekünk így nem volt, de természetesen a szakmai vizsga megvolt. Előírás volt, hogy szakmai vizsgára csak úgy lehetett elmenni, ha megvan a T kategóriájú jogosítványunk. Mivel ez az egész szakmai vizsga ebbe a vírushelyzetes időbe csöppent, így arra az évre törölve lett az az elvárás, hogy szakmai vizsgára meglegyen a jogosítvány. Sikeresen levizsgáztam, meglett a szakmám. Ám de az iskola nem adja ki nekem a bizonyítványomat, mert hogy nincs meg a jogosítványom mezőgazdasági vontatóra. Vizsga után 5-6 hónappal bementem az iskolába, megpróbáltam kikérni, de nem adták ide... Az igazgató azt mondta, hogy ha majd megmutatom neki a traktoros jogosítványom, akkor kiadja.. A jogosítványt pedig nem szeretném lerakni, mivel egyáltalán nem szándékozom dolgozni ebben a szakmában, így nem fizetnék ki százezreket csak azért, hogy a bizonyítványomat kiadják amiért 3 évig tanultam, és sikeresen levizsgáztam 11. osztály végén... Szerintetek ez jogos, hogy nem adják ki a bizonyítványomat? Igaz, hogy ha nem szeretnék ebben a szakmában dolgozni, akkor minek nekem a bizonyítvány, de akkor is szeretném, ha a kezemben lenne az a bizonyítvány amiért tanultam..

2023. ápr. 13. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Jogos az iskola viselkedése. Ezt Te nagyon jól tudtad, hogy jogsi kell a szakmához. Erőltesd meg magad és tedd le, ne hagyd elveszi a 3 évet.
2023. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos az igazgatónak igaza van: ha a szakmai végzettség előfeltétele a T kategóriás jogosítvány, ő nem tehet kivételt. Csupán annyi könnyítés történt a COVID miatt, hogy a szakmai vizsgát letehetted T kategóriás jogosítvány nélkül, de ettől még a törvény nem változott: ehhez a végzettséghez meg kell lennie a T kategóriás jogosítványnak.
2023. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

"Vizsga után 5-6 hónappal bementem az iskolába, megpróbáltam kikérni, de nem adták ide..."

Miért csak akkor mentél be érte?

A többieknek kiadták? Nekik megvolt a T kategóriás jogsijuk, amikor kiadták nekik?

Valószínűleg az lehet, amit a 2. ír...

2023. ápr. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tedd le a B-t és akkor legalább két legyet is ütsz egy csapásra. Meg lesz minden amire szükséged lehet egy csapásra. T, AM, B. Aztán röhögve át veheted a bizid.
2023. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
#4: Tévedsz. B kategóriás jogosítvánnyal csak könnyű pótkocsit vontató mezőgazdasági vontató vezethető. Nehéz pótkocsikhoz már kell a T kategóriás jogosítvány, ezért nem véletlen, hogy a mezőgazdasági gépészektől elvárják a T kategóriás jogosítványt.
2023. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!