Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt olyan emberektől kérdezem...

Ezt olyan emberektől kérdezem akik jó tanulók.Hogyan lehet megtanulni tanulni?

Figyelt kérdés
Akármilyen furcsán hangzik a kérdés erre várok választ.Állítólag úgy leszel jó tanuló hogy megtanulsz tanulni.Az meg hogy lehetséges?

2023. ápr. 16. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Én yt-n szoktam tanulás technikákat nézni és kiprobálom őket amelyik hatékonyan működik azt használom. Tehát ez egy kicsit sok időt igényel, de ha még van a számomra tökéletes akkor már gyorsan megy.
2023. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok tanulástechnikai anyag van fent a neten, akár ahogy az előző írta a yt-bon, de vannak fent írott anyagok is, meg könyveket is lehet venni.

Több típusba sorolhatók az emberek, van aki vizuális, van aki auditív stb. De a legjobb mégis az, hogyha minden irányból ér téged az információ, tehát használj vizuális elemeket, vázlatot, gondolattérképet színekkel, vagy ha erre nincs elég idő, akkor csak a tankönyvet színezd ki. Van, aki hangosan felolvassa, de ez elég sok időt igényel, én általánosban így tanultam, az egyetemen már nem működött, eleve voltak szobatársaim. Nyelvet pl. én úgy tanultam, hogy felmondtam a pendrive-ra a szavakat, és amikor mentem valahova a kocsiban mindig az ment. De pl. németből az is működik, hogy a 3 nemet 3 különböző színnel írod a szótárfüzetbe, segít memorizálni, hogy milyen neműek.

Tantárgyaktól is függ, nyilván matekot másképp kell tanulni, mint törit.

A matek oktatás nálunk szörnyű. Van egy példa, meg oda van írva a megoldás, nagyjából ez van benne egy diák füzetében, de hogy az hogy jött ki? Én mindig mondom a gyerekeimnek, hogy írjanak szöveges magyarázatot is matekórán maguknak, mert nem fogják jövő héten tudni, hogy hogy kapták azt az eredményt! De a tanár nem követeli meg tőlük, ez elég baj, szerintem.

2023. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet.
2023. ápr. 18. 04:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!