Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek hogy...

Szerintetek mit tegyek hogy elsajatithassam a konyveloi szakmat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2014-ben erettsegiztem, nem tanultam tovabb.

Sajnos gyengebb kepessegekkel rendelkezem, nehezen tanulok es a memoriam sem tul jo.

Regi nagy almom hogy konyvelo lehessek, az onbizalmam eleg gyenge de jobban ereznem magam ha legalabb egy eselyt adnek neki.☺️

Majustol matek magantanarhoz fogok jarni, hogy szeptember-oktoberben indulo kepzesre felkeszultebben indulhassak.

Mellette van egy tanulasi keszsegfejleszto csoport, oda is jelentkezni fogok.

Szerintetek mit tudnek meg tenni, hogy ezt a “szakmat” sikeresen elsajatithassam?

Aki okj-n vegezte, annak szivesen meghallgatnam a tapasztalatat..

Mennyire tomor/szaraz az anyag?

Mennyire szigoruak a feltetelek egy ilyen kepzest tekintve? Itthonrol szeretnek dolgozni majd.

Koszonom szepen ha valaki tud segiteni egy-ket jo tanaccsal 😊



2023. ápr. 16. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá matek. Párom könyvelő , mérlegképes, összekeveri a számokat , az se tűnik fel ha arányaiban rosszul számol 100*12/10 az neki lazan lehet 400 fel se tunik neki hogy valami el van írva.



Ezek után úgy gondolom hogy a szakma nem támaszt nagy kihívást.

2023. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el minél hamarabb dolgozni akár csak adatrögzítőként is, lehetőség szerint kisebb könyvelő irodába, ahol minden folyamatra rá fogsz látni, ne csak egy-egy részterületre.

Az anyag nehézsége eléggé személyfüggő. Én most csinálom a képzést, pontos számokat nem tudok, de tippre, és amit a FB csoportba írogatnak, olyan 30-40% körül szokott lenni a bukási arány a modulzáró vizsgákon. Messze nem teljesíthetetlenek a követelmények, de ha van olyan tudományterület, amit nem lehet 3 nap alatt megtanulni, a számvitel klasszikusan ilyen. Az viszont, hogy kinek mennyi idő, míg megérti a logikáját, változó. Gyakorolni kell, ennyi a trükkje.

2023. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szamitasi feladatok talalhatoak a modulzaro vizsgaknal is, nem?

Csak amiatt szerettem volna feltornazni a matek tudasom 😊

2023. ápr. 16. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Általános iskolás szintű matek elég. Négy alapművelet, százalékszámítás. Talán vállalati pénzügyekből a pénz időértékénél kell hatványozni is, de emiatt kicsit túlzásnak tűnik matektanárhoz járni.
2023. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a matek része nehéz a dologban. A számvitel az egy külön nyelv, meg kell érteni, hogy mi mikor miért tartozik, követel. Sok könyvelési tételt meg kell érteni, hogy mit miért úgy könyvelsz, sokat meg egyszerűen be kell magolni, hogy úgy kell csinálni, és kész.

A mérlegképes tanfolyamon egyébként nem igazán adnak életszerű tudást. A vállalkozástan része például botrányos volt, igaz én már 15 éve csináltam. Adtak egy tankönyvet, ami tele volt folyamatábrákkal, magyarázat nélkül, a tanár legjobb tanácsa is az volt, hogy írjunk puskát, megtanulhatatlan.

A pénzügy és a számvitel órákat én kifejezetten szerettem, de folyamatosan kell rá tanulni, nem egy két délutános tananyag.

Viszont azt ne gondold, hogy elvégzed, és utána te majd egyedül vállalsz cégeknek könyvelést. Sajnos nem sok gyakorlati tudást ad a tanfolyam. 3 év gyakorlat kell, hogy adhass le beszámolókat. Szóval kell keresni egy könyvelőirodát, aki foglalkoztat, és betanít, de szerintem nem egyszerű. A legtöbben olyat akarnak, akik már gyakorlottak. Vagy betanít, aztán elviszed az ügyfeleit? Nem sokan vállalják be.

2023. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek, nagyon hasznos dolgokat irtok.🙏



Utolso hsz, igen, erre sajnos nem gondoltam, nem igazan latom at teljesen a dolgot…😞

2023. ápr. 16. 22:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!