Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségin van hogy egy...

Emelt érettségin van hogy egy százalék felett duplán számolják rá a pontokat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől hallottam ki tavaly érettségizett, hogy valami talán 70 pont felett minden egyes emelt érettségi pontot kettőnek számoltak, ilyen létezik? Vagy lehet hogy elmaradt a szóbeli és akkor az írásbelit úgy pontozták, vagy ez csak valami légből kapott dolog amit mondott? Csak van valami alapja ha már írt és fel is vették, bár ellent mondana egy két dolognak

2023. ápr. 18. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha az egyetemi felvételre gondolsz, ott valóban meg lehet duplázni 2 adott tantárgy érettségi eredményét, de csak olyat, amit az adott szakhoz elfogadnak. Pl.ha orvosira akarsz menni, oda hiába akarsz angolt és földrajzit dupláztatni. És ha az emelt szintű érettségin elérsz egy bizonyos eredményt (talán 45%, de ebben nem vagyok biztos), akkot megkapod rá az 50 pluszpontot is.

Mindez még idén érvényes, jövőre már másképp számolják majd a pontokat.

2023. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Létezik duplázásos módszer, amikor a két, egyetem által kért érettségik százalékát számolják duplán a tanulmányi pontok helyett, de nem az emeltek százalékától függ, hogy ezzel számolnak-e, sőt nem is csak az emelteket lehet duplázni. Akkor számolják duplázással a pontjaidat, ha összeségében azzal a módszerrel jobban jársz (spoiler: keveseknek szokott összejönni, nem érdemes erre hajtani ha a felvételi évében végzel).

Leírhatanám részletesen az egész pontszámítási rendszert, de semmi értelme, mert a felvin minden érthetően le van írva. Először olvasd el az erre vonatkozó cikkeket és ha még továbbra is lesz kérdésed, akkor szívesen válaszolok.

Illetve a felvi pontszámító kalkulátorát is érdemes használni, mert ha beírsz különböző eredményeket, akkor látni fogod, hogy akár 60%-os érettségit is lehet duplázni, de sokaknak akkor is kedvezőbb a hagyományos számítási módszer, ha 80%-ra sikerül a két, szakra előírt érettségijük.

[link]

[link]

2023. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A duplázást úgy értettem hogy például emelten van 72 pontom és akkor azt 74-nek számolják mert duplán megy pl hetventől, nekem így adta le az ismerősöm, vagyok nekünk mert volt bent beszélni a felvételi rendszerekről. Illetve ha nekem nem lesz töri, matek stb érettségim csak angol, fizika, magyar közepem és biológia kémia emeltem akkor nekem csak olyan opcióm van, hogy dupláztassam az emelteket, mert nincs minden középből ami kéne? (Külföldi vagyok)
2023. ápr. 18. 23:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"A duplázást úgy értettem hogy például emelten van 72 pontom és akkor azt 74-nek számolják mert duplán megy pl hetventől"

Ilyen nincs. Ha duplán számolják, akkor a 72%, 2×72=144 pontot ér.


"Illetve ha nekem nem lesz töri, matek stb érettségim csak angol, fizika, magyar közepem és biológia kémia emeltem akkor nekem csak olyan opcióm van, hogy dupláztassam az emelteket, mert nincs minden középből ami kéne? (Külföldi vagyok):

Ez egy elég speciális eset, szerintem az a biztos ha erre rákérdezel az illetékeseknél, ők biztos tudnak segíteni ebben.

[link]

2023. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy a hetven feletti pontokat pl, szóval 72 helyett 74-et, de gondolom akkor ez csak valami mese volt.
2023. ápr. 19. 00:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Értettem, de ilyen nem létezik.
2023. ápr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az csak mese volt.
2023. ápr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
És akkor szerinted mégis hogy jönne ki max pont? Vagy az mennyi lenne? Érdemes lenne kicsit logikusan gondolkozni, mert ez egyszerűen értelmetlen.
2023. ápr. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha abból indulunk ki hogy összesen 150 pontot lehet szedni és azt fogják százalékozgatni akkor az hol logikus? Talán össze kellett volna írniuk hogy hogyan működik az egész, nem majd lesz ahogy lesz és akkor nem lennének ilyen értelmetlen kérdések :)
2023. ápr. 19. 13:49
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
De hisz "össze van írva". felvi.hu
2023. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!