Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet használjak...

Milyen számológépet használjak érettségin?

Figyelt kérdés

Eddig egy casio fx 991 ce x-m volt, amire a matektanárom közölte, nem használható... Eléggé bepánikoltam, hogy akkor mégis milyet kéne keresnem.


Ti milyet használtok?

Köszi a válaszokat


2023. ápr. 27. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Matektanárodat kérdezd meg, miért nem használható, és milyenek használhatók.
2023. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

"Vizsgázónként megengedett segédeszközök: függvénytáblázat (egyidejűleg akár többféle is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó, szögmérő, melyekről a vizsgázó gondoskodik."


A Te számológéped meg ugye tud pl. táblázatot tárolni.


A lényeg, hogy a műveleteket el tud végezni (négy alapművelet, gyökvonás). Meg ez nem szabály, de nem szerencsés, ha a másodfokú füffvényeket meg lehet velük oldani, mert hajlamos ellustulni az ember, viszont a számolás érettségin ki kell fejteni.

2023. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2023. ápr. 27. 08:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én ilyet használtam és nem szólt senki hogy nem kéne.


"tud táblázatot tárolni"

Igen, de az nem szöveges adat.


És ha az emlékeim nem csalnak, már nem kell a másodfokút kézzel megoldani, az is jó ha beírja az ember a gépbe.

2023. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet a casio FC 991 ce x számológépet legálisan használni az érettségin. Ez a gép nem alkalmas arra hogy az Anyám tyúkját beleírjam így szöveges adatok tárolására nem alkalmas.
2023. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ugyan ilyet használtam pár éve, ezzel nem kellene, hogy probléma legyen.
2023. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanárod baromira nincs képben. Ez a fajta gép igenis használható érettségin, sőt a legjobb, ami még használható. Szöveges adatot nem lehet beleírni és ez az egyetlen kikötés van a számológépekkel kapcsolatban. Ha továbbra is kötekedik, akkor kérd meg, hogy mutassa már meg, hogyan ír bele szöveges adatot.. Sehogy, azok a gépek, amik erre képesek százezres nagyságrendben kaphatóak, ez még nem az a kategória.

A #4-es pedig jól emlékszik. Már nem kell levezetni a másodfokú megoldását, elég a 0-ra rendezett egyenletet és a végén a gép által kiszámolt eredményt leírni, az is max pontot fog érni.

Ha a matektanárod hajthatatlan, akkor a Casio 570 ES PLUS-t tudom még ajánlani, de egyébként érettségin úgyse ő lesz bent, szóval én azért bevinném a helyedben a 991-et is.

2023. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, egy ilyet találtam:

[link]

Ezt mutasd meg a tanárodnak és nem fog többet kekeckedni.

2023. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen matektanárral úgy elbeszélgetnék egyszer, komolyan mondom.

Ahogy az előttem lévők is írták, már konkrétan utána kellett kérdezzünk a Casio magyarországi forgalmazójánál, hogy írjon már valamit, hogy igen, lehet használni, mert a nagytudású kollégáknak sajnos annyi nem csurog össze, hogy semmi tiltott funkció nincs rajta, csak hát nem ért hozzá, de személyes sértésnek veszi, hogy nem kell mindent levezetni, ahogy ő 40 éve tanulta...

2023. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Megmutattam 8-s álltali dokumentumot, de azt mondták ez nem hivatalos.


Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi történik akkor, ha mégis elviszem érettségire? Elvehetik tőlem ezt a gépet?

2023. ápr. 28. 12:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!