Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A cukrász vagy a pincér...

A cukrász vagy a pincér szakma éri meg jobban?

Figyelt kérdés

9.-ben vagyok vendéglátás irányzatban, most júniusban fogok vizsgázni 3 szakmából: Pincér, cukrász, szakács. Eddig cukrász szerettem volna lenni, mert hiába nem szeretem annyira az édességeket, szívesen csináltam volna ötletes sütiket, tortákat, stb. Viszont nem igazán szerettem meg a gyakorlaton amiket kellett csinálni, e mellett nem nagyon kedvelem a konyhán belüli hierarchiát és a hasonlókat, plusz azokat az embereket az osztályomból akik szintén cukrászok akarnak lenni, és még a cukrász tanárom is nagyon nem kedves és szigorú.

A pincér szakmán belül szívesen lennék főleg pultos, tetszenek a koktélok és kávék csinálása és az hogy sok embert ismerhetnék meg, e mellett a tanárom is nagyon kedves és szerethető tud lenni. Viszont nem tudom, hogy mint maga a felnőtt szakmai világban, melyik az a kettő közül, ami jobban keresettebb, jobb a fizetés, stb? (A szakács egyáltalán nem érdekel)



2023. ápr. 27. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Pincér
Cukrász
10 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

“ nem nagyon kedvelem a konyhán belüli hierarchiát ”


A pincér szakmában aztán kőkeményen ott van.

2023. máj. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A cukrász idővel lehet teljesen önálló. Alkotó tevékenység. Mindig kitalálhatsz újat.
2023. máj. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!