Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezekkel hol tudnék elhelyezked...

Ezekkel hol tudnék elhelyezkedni, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igaz, még nem állok pályaválasztás előtt, de gyakran görcsölök ezen, mert mindig kérdezgetik, hogy mi szeretnék lenni. (Kisgimis vagyok jelenleg, így van pár dolog, ami nagyon nem tiszta számomra az egyetemmel kapcsolatban, de ezek később úgyis tisztázódni fognak.)

Az a helyzet, hogy felvi.hu-n nézegettem pár szakot és utánuk olvasgattam. Tehát a kérdés: mit tudnék kezdeni egy alkalmazott közgazdaságtan, jogász vagy vegyészmérnök diplomával? A jogászhoz tényleg tehetősebb családból kéne származnom?

(Jó tanuló vagyok, azzal sosem volt gond.) Előre is köszönöm azoknak akik segítenek nekem!<3



2023. ápr. 27. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
20%
Ezekkel selejt alulfizetett pozíciókat tudsz betölteni. Talán az alkalmazott közgazdaságtannal ha mellé megtanulsz programozni és adatokat feldolgozni és elemezni (python, SQL, pandas, Spark, matplotlib stb...) akkor viheted valamire Data Analyst vagy Data Scientistként de egyébként egy matematikus, informatikus szakkal fényévekkel több lehetőséged és magasabb béred lehet.
2023. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi! A fizika szakról tudnál mondani valamit?
2023. ápr. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!