Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges egyetemen...

Mennyire lehetséges egyetemen belül tárgyakat átvenni? szoc/pszich

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem végül, hogy szociológiát tanulnék egyetemen. Nagyon sokat gondolkoztam, mindkettőnek vannak különböző előnyei, viszont ezek szinte nem is számítanak, mert a végén kiegyenlítődik valahogyan. Gondoltam mindegy melyiket kezdem el (csak kezdjem el, hogy meglássam tényleg nekem való-e). Viszont nem is tudnék lemondani a másikról sem. Szóval a kérdés az, hogy ELTE szociológiáról mennyire tudnék "átlógni" pszichológiára, mennyire és hogyan megoldható.

Beszéltem pár emberrel, akik említették, hogy az Eltén ez kicsit jobban működik és könnyebben megoldható, de ők se tudtak ennél többet mondani (persze gondolom nem előfeltételes tárgyakról van szó, de azok közül bármelyiket?).

Próbáltam keresgélni, de sehol nem találtam meg a megfelelő választ, bocsánat előre is, ha valamit benéztem.



2023. ápr. 27. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Többféle tárgyat fel lehet venni szabadon választható tárgyként más karról is, ha nincs előfeltétele vagy nincs kikötve, hogy pl. az adott kurzus csak pszichósoknak van. Erről majd a tárgyfelvétel során fogsz többet tudni.

Én pszichológiára jártam, és voltak olyan szabvál óráim, amit pl. infó karosok is felvettek. De a kötelező óráink igazából csak nekünk voltak, nem más szakokra járóknak.

2023. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk szabválnak bármely szak bármely tárgyat fel lehet venni,ha nincs előfeltétele.Nyilván ettől nem lehetsz később pszichológus,de majd abba a képzésbe be tudod számoltatni azokat a tárgyakat.
2023. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!