Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen forrásra...

Hogyan kell helyesen forrásra hivatkozni?

Figyelt kérdés
Szégyen gyalázat, de ezt soha nem értettem, plusz még az interneten is találtam egymásnak ellentmondó magyarázatokat. Azt tudom, hogy mindent, ami nem saját gondolat, azt meg kell például egy szakdolgozatban jelölni, de pontosan milyen sorrendben? Ha a forrás egy mondat egy könyvből xy-tól, akkor azt helyesen hogyan kell megjelölni? (gondolok itt arra hogy mi a sorrend péládul, szerző neve elöl könyv címe hátul vagy fordítva stb)

2023. máj. 11. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleve LaTeX-ben kell írni. Az összes felhasznált irodalomnak megkeresed a bibtex fájlját, beteszed a .tex fájlod mellé, aztán mikor említesz belőle valamit a szövegben \cite{forras} kóddal hivatkozol rá, így automatikusan megjelenik a hivatkozáslistában és kattintható lesz a hivatkozásod a szövegben.
2023. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bibtexben minden úgy van, ahogy a szerző szeretné, hogy hivatkozz rá. A .tex dokumentumban lehet specifikálni milyen stílusban legyenen a hivatkozásaid
2023. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Overleafen online ingyen lehet szerkeszteni, pdf-et generál, lehet vektorgrafikus ábrákat beletenni, de rajzolni is. Nagyon szép, lehet verziókövetni, meghívhatsz mást a projektbe stb.
2023. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. máj. 11. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol előírás, hogy LaTeX-ben kell írni.

Jó eséllyel az egytem kiadott egy ismertetőt a formai követelményekről, azt nézd meg először.

Egyébként sokféle szabvány van. Van, ahol megadják, hogy pl. APA7, és akkor egyértelmű, ugyanis a neten könnyen megtalálható, rengeteg példával.

A leggyakrabban folyóiratban megjelent tanulmányra, szerkesztett kötetben

megjelent tanulmányra vagy önálló kötetre hivatkozunk, ezt a hármat nézd meg. Az is irányadó lehet, hogy a saját szakterületeden a jelentős folyóiratokban hogyan hivatkoznak az ilyen művekre.

2023. máj. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!