Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi passzív félévben jár...

Egyetemi passzív félévben jár árvasági, illetve özvegyi nyugdíj folyósítás?

Figyelt kérdés
2 félévet jártam az egyetemen aktív jogviszonnyal, és a 3. félévem személyes okok miatt passziváltatni szeretném. Csak az egyik szülőm él, ebből kifolyólag árvasági ellátásban részesülök, és édesanyám kap özvegyi nyugdíjat. Ez jár akkor is ha a tanulmányokat szüneteltetem?

2023. máj. 12. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az özvegyi nyugdíjat nem érinti, az arvasagi 25 éves korig jár és a passzív jogviszonyba csak akkor ha betegség vagy szülés miatt kéred a halasztást
2023. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2023. máj. 12. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem tanulsz aktívan, családi gondokra hivatkozol, a lóvét meg felvennéd mi? Nem vagy te egy kicsit pofátlan? Ha ennyire anyagias vagy, menjel el éjszakai munkára nappal meg jársz egyetemre és meg van oldva.
2023. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel nincsen édesapám, ezért eddig járt az árvasági illetve a passzív félév kihagyása éppen amiatt történik, hogy pénzt tudjak keresni diák munkán, mivel olyan helyzetben vagyok hogy egy szülő nem tud támogatni és csak utána folytatnám tovább, de mivel nem tudom, hogy működik az egész ezért gondoltam megkérdezem, végülis arra lett kitalálva ez az oldal. De köszönöm a bunkó hozzászólást is.
2023. máj. 15. 14:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért még annyival kiegészíteném a válaszom, hogy nyilván biztos van akinek jó nappal tanulni, éjszaka pedig dolgozni, de én szerencsére nem robotnak születtem, ezért valamikor aludni is kellene, de nyilván ismeretlenül kell ítélkezni, erre jó az internet.
2023. máj. 15. 14:40
 6/6 anonim válasza:
Ha anyukád nem 2 árva jogán kapja az özvegyi nyugdíjat, akkor a te szüneteltetésed nem érinti.
2023. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!