Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egy tanár...

Mit lehet tenni, ha egy tanár nem igazán segítőkész az egyetemen?

Figyelt kérdés
Egy 2 kredites gyakorlati tárgy. 1 prezentációt kellett csinálni, plusz egy 20 000 karakteres beadandót. Tehát van benne energia rendesen, nem arról van szó, hogy sz.rnék bele. A tanár olyan cinikus, lekezelő, harapofogóval kell kihúzni, hogy írjon valami konkrétumot, hogy hol van az adott hiba a beadandóba, de semmi, csak cinikusság. Igen, nekem ez borzasztóan sz.rul esik. Ez ilyen magyar sajátosság, vagy vannak azért olyan egyetemek, ahol normális a hozzáállás? Egyébként egy idősebb fazonról van szó, 70 év feletti... Órán eladja magát kedvesnek, közben meg... Na, mindegy. Ha más nem jövőre felveszem valaki másnál a tárgyat. Nyilván ő miatta nem megyek másik helyre, mert azért vannak normális tanárok is, plusz a barátok.
2023. máj. 13. 23:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
beadandóban*, elnézést.
2023. máj. 13. 23:44
 2/12 A kérdező kommentje:
harapófogó* bocsánat, kicsit fáradt vagyok.
2023. máj. 13. 23:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok mindent tehetsz, csak azt, hogy átmész majd másik tanárhoz, aki hátha jobb lesz, hátha..!


Sajnos az egyetemen ők az atyaúristenek és tanár sincs nagyon, akit a helyére betehetnének, szóval szoppancs! :(

2023. máj. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, akihez lehet fordulni; például ott a HÖK. Ha az ő megkeresésükre sem reagál, akkor lehet a dékánhoz fordulni. Csak kérdés, hogy ha ráuszítod a dékánt, akkor a vizsgán hogy fog sikerülni átmenni.


Elvileg van valami, hogy ha elfogultságot tapasztalsz, és emiatt tartasz attól, hogy a vizsgád nem fog sikerülni, akkor kérheted egy bizottság előtt a vizsgáztatást. Nem tudom, hogy ennek a pontos menete hogyan zajlik, de utána érdemes kérdezni.


Szóval, először a HÖK, utána a dékán.


Legrosszabb esetben pedig igen, felveszed újra a tárgyat, másik tanárhoz.

2023. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szomorú, én már azon is gondolkoztam, hogy otthagyom az egészet a francba, s elmegyek szakmát tanulni. Csak attól félek, ott is ez menne. Tanárszakra járok, talán nem lenne akkora veszteség, bár erre készültem jó ideje. De látva, hogy még az egyetemen is el akarják lehetetleníteni az embert, talán jobban járnék mégis, ha lépnék. Nem tudom. Más tanár tök normálisan tud hozzáállni a dolgokhoz, ez a vén trotty meg ott tesz keresztbe, ahol tud. Egyébként mással is cseszekedett, ahogy hallottam. Ha csak rólam lenne szó, nem is írtam volna ki a kérdést.
2023. máj. 14. 00:26
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyit nem ér ez a 2 kredites sz.r. Akkor felveszem máskor, tényleg. Nála volt már hely tárgyfelvételnél, mondták is felsőbb évesek, hogy ez sz... lesz. Első benyomásra tök normális volt.
2023. máj. 14. 00:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vizsgáztat már amúgy.
2023. máj. 14. 00:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, hogy szakmatanuláson is ez megy.


Sajnos nem mindig azokból lesz tanár, akik annak valók!


Szerintem most már vergődj át valahogy és még diplomával a kezedben is tanulhatsz még szakmát.

2023. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
A HÖK-öt felejtsd el, azok a senkiháziak csak a saját zsebeik töméséhez értenek, a hallgatókat nem képviselik. Ha a tanár nem a dékán csókosa, akkor a dékánnál tudod jelezni, hogy nem nagyon zajlik oktatás, ha meg jóban van vele, akkor csak az a módszer marad, hogy véletlen baleset éri és helyette valaki más értékeli a félévet. Miskolcon volt rá példa jó tíz éve, akkor ment át egyszerre három évfolyamnyi gépész és infós az egyik infós tárgyból, miután a tanár három emeletet gurult a lépcsőházban és minden létező végtagja eltört véletlenül pont a vizsgaidőszak kezdetén.
2023. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy beadandónál nem szokás a tanárnak írogatni, hogy jó-e vagy sem. Megírjuk, ő meg jegyet ad rá, ez a természetes. Nem óvodába jársz.
2023. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!