Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemeken/Főiskolákon van...

Egyetemeken/Főiskolákon van nyári szünet?

Figyelt kérdés
Vagy ezek a fél évek ott hogy vannak?
2023. máj. 16. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Van.
2023. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor minden szeptemberben lehet teljesíteni 1 fél évet? Vagy bárki, bármikor kezdhet? Köszi
2023. máj. 16. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan a többi iskolához itt is van, viszont a nyári szünet kezdete a vizsgaidőszakod vége, az első tanítási nap pedig nem feltétlenül egységes az adott egyetem minden évolyamán sem.
2023. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszi félév szeptember elejétől tart, szorgalmi időszak általában december közepéig, vizsgaidőszak január végéig-február elejéig.


Tavaszi félév közvetlenül az előző vizsgaidőszak után kezdődik és a szorgalmi időszaka május közepéig-végéig tart (az idén ez a mostani az utolsó hét), a vizsgaidőszak július elején szokott véget érni.


A tavaszi vizsgaidőszak vége és a következő tanév eleje között szünet van, bár sok hallgató ilyenkor kötelező szakmai gyakorlatot teljesít (ez nem minden szakon van és általában csak hallgatónként egyszer, de vannak szakok ahol többször is van). Ha befejezte a vizsgáit és nincs gyakorlata akkor a hallgató az egyetem szempontjából azt csinál amit akar.

2023. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egy félév nem csak egy hónapig tart, szeptemberben nem lehet teljesíteni, rendszerint szeptembertől januárig tart az őszi félév.
2023. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy bárki, bármikor kezdhet?"


Ha az adott szak indult keresztfélévben, akkor kezdhetsz februárban is, és akkor megcserélődnek a páros-páratlan féléveid. Egyébként nem.


Továbbá ha már felvettek, kihagyhatsz egy vagy két félévet, de ha csak egyet vagy passzív hallgató, akkor problémáid lehetnek abból, hogy a legtöbb tárgyat csak a saját (őszi vagy tavaszi) félévében tanítják.

2023. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De érdekes dolgok ezek. Köszönöm a válaszaitokat.
2023. máj. 17. 00:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. nekem a vizsgaidőszakom június 10-ig tart, azután szeptember elejéig (a következő félév kezdetéig) szünetem van. De van sok ismerősöm, akinek a karán a vizsgaidőszak kb. június végéig tart, szóval ez nem egységes. De általában szerintem mondhatjuk, hogy a július-augusztus az általában szünet.
2023. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2023. máj. 17. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!