Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen munkát ajánlotok az...

Milyen munkát ajánlotok az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Egyedül élek a kutyámmal. Szeretnék jelentkezni egy egyetemre, de 900.000 ft/félév a tandíj és a saját költségeim (rezsi, kaja, albérlet) kb legkevesebb 250.000 ft/ hónapból jön ki.


Az egyetem Budapesten van és heti 25-30 óra gyakorlati oktatás van, nappali tagozaton, tehát nem lógok el az órákról.


Eddig színházban dolgoztam de úgy látom az egyetem mellett nem férne bele az ilyen jellegü munka, szóval valami más után nézek (sajnos).

Van már egy diplomám grafikusként de semmi képp nem ezzel szeretnék elhelyezkedni.

Milyen munkakörök vagy akár konkrét állások lehetnek, amikkel ebben a helyzetben érdemes próbálkozni?


Köszönöm

24L



2023. máj. 16. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Semmit én a tanulásra fókuszálnék mert nincs értelme felületesen tanulni és kettessel csúszkálni az egyetemen. Az egyetem arra való hogy megalapozza a későbbi karriert és egy szilárd alaptudást adjon amire lehet később építkezni.
2023. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem és ezzel egyet is értek, de valamiböl fenn kell tartani magam. Sajnos nekem nincs aki fizesse helyettem a mindennapos költségeket és már rég nem is lakom a szüleimmel. Tehát valamit muszály dolgoznom.


Ha lenne rá lehetöségem, én is csak a tanulásra öszpontosítanék, de sajnos ez nem mindenkinek adatik meg.

2023. máj. 16. 23:59
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Van egy diplomád. Használd. Értem, hogy nem akarod, dehát az anyagiak igenis fontosak, meg kell élned valamiből.

Ha lesz egy rendes állásod, ami jól fizet, akkor mellette levelezőn azt tanulsz, amit szeretnél.


Vagy marad a webcam sex, de havi 250hez azért abba is igen sok óra munkát bele kell tenni.

2023. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem veszel fel diákhitelt a képzési díjra?
2023. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Kizárólag grafikus végzettséggel, ha nem akarsz a grafikából pénzt csinálni, gyakorlatilag nem létezik, amit keresel. Nappalis, félévente változó órarend mellett csak teljesen rugalmas, esténként és hétvégente végezhető munka képzelhető el, s egyéb végzettség nélkül, egy puszta érettségivel ilyenből a megélhetéshez elegendő jövedelmet és a magas tandíjat kitermelőt nem találsz. Ha lenne mondjuk könyvelői végzettséged, más lenne a helyzet. Így viszont csak az esténkénti és hétvégenkénti kisegítő munka marad például a vendéglátóiparban vagy a kereskedelemben, ami viszont csak szűkös megélhetést biztosít. Talán egy megoldás lehet, ha felveszed a Diákhitel 2-t a tandíj fedezésére, s akkor át tudod vészelni az egyetemet egy ilyen munkával is.
2023. máj. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! Végre valaki érti a kérdést 😅

Gondoltam még valami online munkàkra például fordítàs (angol-magysr) vagy valami adat feltöltés csak nem tudom hol lehet ilyet találni

2023. máj. 17. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Sehol. Angolul mindenki tud ma már.
2023. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6: Még a fordító és tolmács mesterszakon végzett, képzett fordítók sem találnak mind munkát. Bocs, hogy ezt mondom, de ezen a területen nincs esélyed labdába rúgni. De ha volna, az sem érne sokat, ugyanis saját és ismerőseim tapasztalatából mondom, hogy az eseti megbízás alapján fordítókat a munkáltatók (pl. könyvkiadók) szégyenletesen rosszul fizetik. (A munkaerő-túlkínálat miatt ezt megtehetik.)


Az adatrögzítés pedig szintén a legrosszabbul fizetett munkák közé tartozik, úgyhogy sajnos számodra az sem megoldás.

2023. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg középiskolások korrepetálása?

Nyilván nem fogod ezzel megkeresni a lakbért, de kiegészítésnek jó lehet. Matek/biosz/kémia/angol tuti nyerő (esetleg informatika is ha tudsz programozni, mert azt az iskolában nem igen tanítják, érettségin viszont kérik), de persze ehhez nagyon otthon kell lenned a témában és türelem is kell hozzá bőven.

2023. máj. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!