Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év szerződéses katonai...

Egy év szerződéses katonai szolgálat plusz pont az egyetemen?

Figyelt kérdés
És ha igen melyikeken? Illetve olyat lehet hogy miután egy évig volt valaki szerződéses elmegy tisztképzésre? Ott is plusz pont?

2023. máj. 19. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az önkéntes tartalékos katonai szolgálat esetén jár a többletpont.

[link]

Alapkiképzés és szakkiképzés leírása egy jóval korábbi cikket bemásolok még:

[link]

Ezekben nincsen szó tisztképzésről.

2023. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztképzésre mész, aláíratnak veled egy szerződést, ami azt jelenti, hogy végzés után szolgálatot vállalsz, és ebből nem lehet csak úgy felmondani, mint egy munkahelyen. Lehet, hogy egy jó darabig nem engednek leszerelni. Emiatt ha más egyetemre akarsz menni, a tisztképzést nagy ívben kerüld el.
2023. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy miután lejárt a szerződés elmegyek egy olyan egyetemre amin tisztképzésben részesülök. Ezt persze akkor ha megy nekem a katona hivatás.
2023. máj. 19. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: A katonai pályát csak akkor válaszd, ha hajlandó vagy bármikor egy csettintésre az ország bármelyik megadott szegletébe költözni. Nekem egy ismerősöm férje hivatásos katona. Egy ideig a lakhelye közelében szolgált, vettek lakást, jött az első gyerek, minden rendben volt. Aztán mikor a gyerek 2 éves lett, elvezényelték 200 kilométerrel arrébb szolgálni, ahol sem rokona, sem ismerőse nem volt, s onnantól két-három hetente látta a családját. Az égvilágon semmit nem tehetett. Gondold végig, hogy ezt vállalod-e, mert ez bizony benne van a pakliban, ha hivatásos katonának mész.
2023. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Eddig a honvédtiszti alapképzésre felvételt nyert hallgatókkal ösztöndíjszerződést kötöttek. E szerződés alapján a fiatalok honvéd tisztjelölti állományba kerültek.

2. A képzés elvégzése után szokott aug.20-án lenni ünnepélyes keretek között a tisztavatás.

NKE-nek a képzései között érdemes szétnézni a Felvi.hu-n, ha ilyen jellegű képzések érdekelnek.

Ez a cikk elég jól összefoglalja az egészet:

[link]

Külön érdemes elolvasni a 10 év vállalási időt, ami azért véleményem szerint sok év elköteleződést jelent.

Én is inkább ennek az árnyoldalaira szeretném a figyelmet felhívni!

2023. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!