Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konyvelokent mennyit lehet...

Konyvelokent mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

8-10honapos merlegkepes vagy vallalkozoi konyveloi kepesites eseten milyen lehetosegek vannak az otthoni munkavegzest illetoen kezdokent?

Lehet egyaltalan egybol itthonrol dolgotni, vagy szukseges barhol barmilyen gyakorlat?

Melyiket erdemes megcsinalni, illetve idovel melyik kifizetodobb?

Minden segitseget, velemenyt, tudnivalot szivesen fogadok, koszonom☺️



2023. máj. 19. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"8-10honapos merlegkepes vagy vallalkozoi konyveloi kepesites" - Ez a része nem teljesen világos, ha könyvelő akarsz lenni a mérlegképes könyvelői tanfolyamot kell elvégezni ennek van vállalkozási vagy államháztartási verziója, ha vállalkozni akarsz majd az elsőt végezd el.

Kell a gyakorlat, 3 év igazolt tapasztalat kell hogy regisztrált mérlegképes könyvelő legyél, ezek után tudsz csak ügyfeleket szerződtetni. Plusz a tanfolyam után nincs is olyan tudásod még amivel neki tudnál állni önállóan dolgozni, ez olyan terület ahol tényleg kell hogy alkalmazottként eltölts pár évet.

Könyvelőirodába menj majd el ha végeztél, ahol teljeskörű könyvelést kell csinálni. Ne SSC-hez/multihoz/bankba, mert ezeknél csak 1-1 részfeladatát kell csinálni amivel technikailag megvan a 3 év gyakorlat de nem kapsz olyan tudást amivel vállalkozóként sikeres tudsz lenni. Adótanácsadó tanfolyamot javasolnám még elvégezni ha már 1-2 év tapasztalat van (kell is hozzá vmennyi de ezt szokták változtatni), nem tartom elégnek azt amit a mérlegképes tanfolyamon leadnak, főleg ha vállalkoznál is.


A mennyit lehet keresni kérdésre nem tudok válaszolni, alkalmazottként is nagy a szórás hát még vállalkozóként. Akik tényleg jók a szakmájukban azoknak nincsenek megélhetési gondjaik mert terjed a hírük, jönnek az ügyfelek lehet köztük válogatni de ehhez tényleg tapasztalat kell és hogy folyamatosan képezd magad és naprakész legyél. Hiába tanulnod meg egyszer a számvitelt folyamatos a változás. Én 2014-ben kezdtem a tanfolyamot, belénk verték a mérleg felépítését mert ezt egyszerűen muszáj tudni, 2015-ben meg már nem volt aktuális mert változott a szabály róla, azt amit előtte pár hónappal tanítottak nem lehetett modulzárón felírni mert keményen vonták érte a pontokat.

2023. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legeleje nekem se tiszta. Nincs olyan, hogy mérlegképes meg vállalkozási könyvelő… vállalkozási mérlegképes könyvelő van, ami kb. 1,5-2 év, de ha vannak szakmai előtanulmányaid, ez lehet rövidebb is.

Érdemes elvégezni akkor, ha érdekel, valamint képes és hajlandó vagy egy életen keresztül folyamatosan képezni magad. Ennek hiányában meg fogsz ragadni egy adatrögzítő szintjén, amivel persze semmi gond, de sem szakmailag sem anyagilag nem fogsz 1-ről a 2-re jutni.

Teljesen pályakezdőként nagyon kicsi az esélye, hogy full HO állást találj, de pár év múlva már jóval több lesz erre a lehetőséged.

Anyagilag borzasztóan nagy a szórás… garantált bérminimumtól határ a csillagos ég, vállalkozóként pedig ez hatványozottan igaz. Függ a tapasztalatodtól, egyéb végzettségektől, szakértelemtől, nyelvtudástól, stb.

2023. máj. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1#-es vagyok, én az otthonról dolgozást úgy értettem hogy vállalkozni szeretne a kérdező azért érdekli a gyakorlat meg #vállalkozás, lehet ezt félre értettem. Teljes HO frissen végezve esélytelen, még senior szinten se akarták sok helyen engedni. Ha mégse vállalkozás a cél akkor viszont ssc/multi általában enged heti 2-3 nap otthonról dolgozást de ahhoz tartom magam hogy egy könyvelőiroda hasznosabb tanulás szempontjából.
2023. máj. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Bocsi a kesei valaszert. 😊

Erre gondoltam:

[link]

2023. máj. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!