Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az összes egyetemi felvétel...

Ha az összes egyetemi felvételis helyemet kitörlöm mert más szakra szeretnék menni, pótfelvitelizhetek és megjelölhetem azt az adott szakot?

Figyelt kérdés
2023. máj. 20. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem butaságot csinálnál, mert pótfelvételin már csak önköltségesre mehetsz, ha lesz valahol egyáltalán hely és ha persze felvesznek, ha!

Nincs arra garancia, hogy ahova menni akarsz, ott lesz hely.


De valamiért csak választottad a jelenlegi helyeidet, miért akarsz ugrálni?

2023. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag igen, mehetsz így pótfelvételizni. Viszont ott már csak egy egyetem egy szakát jelölheted meg és a rendes eljárás során megállapított ponthatár alatt nem kerülhetsz be, hiába van hely nem a 280-at veszik már minimumnak.

Úgyhogy elsőnek igaza van hogy ezt azért gondold meg, mesterre akartam még így last minute jelentkezni erre a kinézett helyre 90 pont kellet volna a 100ból, pont vki nagyon ügyes bekerült a normál eljárásba úgyhogy hiába volt előtte 70 pont körül a határ és volt még üres hely másik egyetemre tudtam csak beadni a jelentkezést.

2023. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!