Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova tovabb? Még messze van...

Hova tovabb? Még messze van most vagyok 9.osztályos, de el szeretnem donteni milyen egyetemre, szakra szeretnek majd tovabb menni tanulni.

Figyelt kérdés

Érrdekelnek nagyon az autók, gondolkodtam a villamosmérnökön, de nem tudom mennyire tudnék ezzel

Elhelyezkedni főleg így a járművek terén. Kicsit messze áll az előbbitől, de a gyógyszerészet is érdekel, de ahhoz kémia gondolom nagyon kell meg a biosz.

Azert azeretnek donteni mar most hogy a következő években ra tudjak feküdni a fontosabb tárgyakra.

Ha tudnátok meg abban segiteni, hogy hol tudok ezekről olvasni akkor megkoszonnem.



2023. máj. 30. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A helyesírásra mindenképp feküdj rá!
2023. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Matek, fizika. Ezekre mindenképp feküdj rá, főleg a matekra.


BME képzésein nézz szét (nem azért, mert mindenképp oda kell menni, csak mert ott vannak ilyenek, hogy gépészmérnök, járműmérnök, biomérnök, illetve vannak projektjeik, pl autóépítős stb)


Igen, gyógyszerészethez kémia kell, meg biosz, de ha matekból meg fizikából erős vagy, akkor már egy fokkal jobb helyzetben vagy, mert ezek a biosz illetve kémia alapjai. Fordítva rosszabb, a biosztból nem tanulsz sokat a matekról.


Nézz szét a felvi.hu-n, ott fel vannak sorolva a szakok. Az egyetemek honlapján fent vannak a mintatantervek, abban le van írva milyen óráid lennének, így kb tudod mire számíthatsz. Illetve járj nyílt napokra, akár állásbörzékre, cég/gyárlátogatásokra.


És ne felejtsd el, bőven időben vagy. Én 12.-ben félévkor döntöttem, azóta sem bántam meg.

2023. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Gimiben arra törekedj hogy angolból csinálj egy felsőfokú nyelvvizsgát még az érettségi előtt mert nemzetközi multinál elvárás a magas szintű angol nyelvismeret valamint a komolyabb cégek (legyen szó gyógyszeripar, autógyártás, mérnöki területek stb...) nemzetközi ügyfélkörrel rendelkeznek. Szóval az angol elengedhetetlen. Emellett pedig a 2 felvételi tárgyat nyomd meg de én a matekra mindenképp hangsúlyt fektetnék. Egyébként egyetemen úgyis megtanítanak minden hasznosat.
2023. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

A felsőfok senkit nem érdekel egy multinál. Az érdekel minket, hogy tud-e a jelentkező kommunikálni angolul. A CV-be mindenki azt írja, hogy 'kommunikációs szintű' vagy 'folyékony' de akár ez akár az mindenképp leteszteljük.


Szóval ha tudsz beszélni akkor tőlem alapfokúd is lehet a leggagyibb nyelviskolától ha meg nem akkor lehet felsőfokúd is, akkor sem veszünk fel.


Persze nyilván akiknek felsőfokújuk van nagyobb eséllyel beszélnek angolul.


Egy HR-es

2023. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1

Autocorrect de ne zavarjon

2023. máj. 31. 00:44
 6/7 A kérdező kommentje:

#2 #3 #4

Nagyon szépen köszönöm!

2023. máj. 31. 00:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy remek oldal ha nem igazán tudod merre tovább. :) [link] Ajánlom a tesztek kitöltését.
2023. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!