Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két hallgatónak lehet ugyanaz...

Két hallgatónak lehet ugyanaz a szakdolgozat témája egy évfolyamon?

Figyelt kérdés
Most adtam le a szakdolgozat munkámat és utólag kiderült, hogy teljesen véletlen egy másik hallgatónak is ugyanaz a témája, mint nekem. Más a konzulensünk. Informatikai témáról van szó amiben egy alkalmazást kell fejlesztenünk, tehát valószínűleg mind a ketten teljesen más úton oldjuk meg a problémát és a megvalósítás során nem beszéltünk össze, tehát a plágium veszélye egyáltalán nem áll fent. Az a kérdésem, hogy abból lehet-e probléma, hogy a témánk szinte teljesen ugyanaz, de más úton oldottuk meg?

2023. jún. 2. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Nem de az már rég rossz ha nincs semmi egyedi ötleted és egy olyan alkalmazást fejlesztesz le amit már korábban lefejlesztettek 1000 különböző módon. Gondolom valami tök egyszerű web vagy asztali app azért fordulhat elő hogy még a saját évfolyamodon belül is valakinek tök ugyanaz a témája..
2023. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem egy egyszerű alkalmazásról van szó, (A címet nem szeretném elmondani) tartalmaz egy AI feldolgozást és egy szerver-kliens architektúra megvalósítást amelyben a kliens egy mobilalkalmazás, és teszek hozzá olyan pluszt amit a szakirodalomban megvizsgált alkalmazásoknál még senkinél sem láttam. Teljesen véletlenül fordult elő, hogy mind a kettőnknek ez a téma jutott az eszébe.
2023. jún. 2. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten leadtátok, és más a konzulensetek, elvileg nem is kellett, hogy tudjatok egymásról, emiatt nem szabad, hogy bajotok legyen szerintem. Most gondolj bele, kitalálsz egy témát, elfogadja a konzulensed, elvállal, neked nem kötelességed körbemenni a karon, hogy "sziasztok, ír még valaki erről a témáról?".
2023. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, persze. Nekem is így volt. Én az alkalmazási lehetőségeit fejtettem ki, a másik srác meg magát az eszközt fejlesztette.
2023. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet, ha nem ugyanaz a megoldásotok.
2023. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda büfészakok lehetnek ahol full ugyanabból csináljátok a szakdogát! 😆
2023. júl. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

#6 Ez nem büfészak kérdése. Proginfón elég sok ugyanolyan szakdolgozat van például, mivel nem találtathatod fel a hallgatókkal a spanyol viaszt.


Nálam a szakdolgozat vezetőmnél volt kb 30 téma ami közül lehetett válogatni és kb 10 szakdolgozója volt félévente, szóval elég nagy az esély hogy valaki ugyanazt a témát csinálja mint te. Persze lehetett saját témát is hozni, de kevesen választották ezt az opciót, mert egy csomó plusz dolgot kellett csinálnod.

2023. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nagyon sok infó szakos van, nem lehet teljesen egyedi témát találni. Doktorinál nem lehetne csak
2023. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
Figyelj, ezt a kérdést miért emelted ki június után most megint? Ha megkérdezted volna a tanulmányi osztályt, már egyből fix választ kaptál volna. Itt mondhat bárki bármit, gondolom rossz válasz esetén nem azt fogod mondani, hogy mert a gyakorin x számú random ember ezt meg azt válaszolta.... Normál esetben nem kellene bajnak lennie ebből. A szakdolgozat nem arra van, hogy ebben váltsa meg a hallgató a világot, akinek még sok érdemi munkatapasztalata sincs. Még doktori disszertációk is előfordulnak ugyanolyan témában, mert rengetegféleképpen lehet kutatni, megközelíteni egy dolgot - az én szakmámban legalábbis. DE! Az egyetemed, karod belső szabályzatát nem tudhatjuk.
nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!