Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon lassan...

Mit tegyek, ha nagyon lassan tanulok tételeket?

Figyelt kérdés
Ez így tarthatatlan, mert nem fogok végezni határidőre.

2023. jún. 3. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zárj ki minden zavaró/figyelemelterelő dolgot.
2023. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Telefon másik szobába-wifi kikapcsol. Nekem se működik más csak ez😅 gondolj arra hogy mindjárt vége. Illetve ajándékozz magadnak egy csokit/kavet/bármit amit szeretsz ha mondjuk megtanultal 5 tételt. És ne össze vissza tanulj, mondjuk ha elkezdted a torit akkor közben ne kezdj el magyart tanulni, legalábbis ez a módszer szerintem a legosszezavarobb
2023. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem érted, amit tanulsz. Próbáld a tételeket összefoglalni egyszerű szavakkal 2-3 mondatban, hogy egy kerek egész legyen. Ez elsőre nem olyan egyszerű, de idővel belejössz, ráadásul rájössz, hol van hézag. Ezeket nézd át, és amikor tanulsz, akkor már csak ezt egészíted ki részletekkel.
2023. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy minden tételből tudtam legalább 3 mondatot. Ha sokszor átolvastad, kihúzol egy tételt, leírod ezt a hármat, nincs az az isten hogy kidolgozás alatt ne jutna még eszedbe néhány fontos infó.

Esetleg ha ezzel megvagy, kezdd úgy a részletesebb tanulást hogy “mi az, amit a 3 mondatom ellenére nem tudnék elmondani?”… “mi az, ahova ez nem elég (mert mondjuk sok infót kell tudni pontosan, pl emelt töri érettségin olyan tételek, ahol rengeteg az évszám)?

Ha pedig van olyan fontos, de nehezen megjegyezhető információsor, ami tele van idegen szóval, költs belőle versikét (nekem egyetemen ez volt a véralvadási faktorok és az agyidegek). Példa: a 8 kéztőcsontnál 1. sor: os scaphoideum, lunatum, triquetrum, pisiforme. Ebből az lett hogy “szkafanderben megyek a holdra, háromszögbe pisilek”.

2023. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az internettel van probléma, hanem maga a tanulás sebessége nem jó, lassan haladok, lassan érek egy tétel végére...

Sokszor tényleg nem értem a tételek minden pontját, de utánajárni és megérteni még több idő lenne.

2023. jún. 4. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az internettel van probléma, hanem maga a tanulás sebessége nem jó, lassan haladok, lassan érek egy tétel végére..."

. Az azt jelenti, hogy elakadsz a részletekben.


"Sokszor tényleg nem értem a tételek minden pontját, de utánajárni és megérteni még több idő lenne."

. Akkor viszont teljesen rosszul csinálod. A lényeg az, hogy értsd az egészet, azt a narratívát, képet, amit vissza kellene adni. Ha a kirakósban van olyan darab, amit nem értesz, akkor igenis vagy utána kell járni, vagy egyszerűen kihagyod, ha egyébként maga az egész attól még egy kerek egészet ad, ellenben az idődet pocsékolod vele.

2023. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Év közben is kell folyamatosan tanulni, nem kell mindent az utolsó napokra hagyni!
2023. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Az azt jelenti, hogy elakadsz a részletekben."


Egy tételnek nem az a lényege, hogy azt részletesen megtanuld?

Azért merülök el a részletekben, mert a tételben foglaltakat részletesen visszakérdezik majd.

2023. jún. 6. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat, nálunk a tételek felét át át se vettük az évek alatt🤡 hiába tanultam, hogyha szobelire nem tanultunk
2023. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!