Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezőn mennyivel másabb a...

Levelezőn mennyivel másabb a teljesítés? Könnyebb? Hányszor kell bejárni? Kényelmesen lehet mellette dolgozni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 4. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Munka után mész előadásra.

munka után tanulsz.

Hétvégén vizsga.

Ha nem a munkahelyed iskoláz be, akkor tanulmányi

szabadság sem jár.

Ha becsülettel akarsz tanulni, akkor kőkemény.

2023. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt kicsit cáfolnám ezzel a hétvégi vizsgával, mert pl. nálunk is valamelyik tanár rohadtul nem hirdetett hétvégi vizsgákat, csak hétköznapra.


Én elvégeztem egy 3 éves alapszakot. Előadások kéthetente péntek, szombat, a jegymegajánló zh-k is ezekre a napokra voltak időzítve, ennyiből jó volt.


Tanulás: októberben már elkezdtem hétvégente tanulni a zh-ra és vizsgákra, hogy ne maradjon minden az utolsó percre, így a téli vizsgaidőszakom nekem december végére, január elejére meg is volt. Szabadságot ritkán vettem ki, amikor 3 vizsgám volt egy héten, akkor volt, hogy kivettem a vizsganapokon felül 3-4 napot, ha tudtam és maradt. Táppénz szerencsére sose kellett. Tavaszi időszakban is márciusban már elkezdtem készülni, június első hetére itt is mindig megvoltam a vizsgákkal.

Szerencsére sokszor voltak jegymegajánlók, így félévente 4-5 vizsgám volt max. Ezekre ki tudtam gazdálkodni a rendszeres tanulással, hogy ne kelljen sok szabit kivennem, csak a vizsganapokra. Valamelyik tanár valóban hirdetett szombati napokat is, általában minden félévben max 2 tárgy volt, amire csak hétköznap tudtam menni. Ez változó szakonként és egyetemenként.


Első két év necces volt munka mellett, utolsó év már lazább, igazából a második volt nekem az, amikor munka után azt se tustam merre vagyok, és tanulnom kellett, kapkodtam egyikből a másikba, végül simán teljesítettem, mert mindig megfelelő időt szorítottam neki.


Másik, hogy a munkahelyemen lazább napokon tudtam kicsit olvasgatni a gépen, ez is sokat segített. Szóval ez munkakörtől is függ. Ennyiből jó volt, viszont nekem a munkáltatóm kb sz.rt rá, hogy tanulok, én ezt önszorgalomból csináltam, se tandíjfizetés, se tanulmányi szabadság semmi, mindent önerőből magamnak megoldottam, és el se vártam, hogy segítsenek.


Szóval megoldható szerintem még egy neccesebb munkahelyen is, ez szaktól is függ. Ha nehéz a szak, és a munka is nagyon nehéz, pörgős, akkor max csúszással elvégezhető.

2023. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyebb. Ugyanazt kell tudnod, de nagy részét magadtól kell feldolgoznod, videóleckékből és PDF-ekből.

Ismerek levelezős ápolókat, meg egy mérnököt. Előbbieknek havi 1 oktatási hét van, a mérnöknek péntek-szombati suli.

Rengeteget szívnak, mert egy teljes munkaidős állás mellett ugyanazt kell tudniuk mint egy nappalisnak, akinek a tanulás a "full-time job". Ha olyan oktatói fognak ki, akinek az online kapcsolattartás nehézséget okoz, nem lehet kérdezni, pláne szívás

2023. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanazt a vizsgát és zh-t írtuk, mint a nappalisok. De jobban beoszthattuk az időt, mert kevés volt a kontaktóra. A laborok anyagát videón láttuk csak, abból kellett megtanulni, illetve szimulációval. Zhn láttuk először az fpga-t.


Voltam nappalis, ha nem lenne meló mellette, azt mondanám, könnyebb a levelező, mert nem terhelnek bejárással annyit és én mindig is az a típus voltam, aki egyedül gyorsabban tanul. De úgy, hogy volt mellé meló, néha örültem, hogy lyuk van a fenekemen, pedig otthonról dolgozom (így könnyű volt összeszervezni a pénteki órákkal).


Plusz a szakdogám nyáron is írtam (utána februárban végeztem), mert a záróvizsga tételek tanulása, a maradék tárgyaim teljesítése és a meló mellett szorgalmi időszakban esélyem sem lett volna befejezni.

2023. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!