Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hasznos és/vagy örömet okozó...

Hasznos és/vagy örömet okozó és/vagy kreatív ajándék óvónéninek? Nem kaspó!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itt igazából nem csak magamnak szeretnék ötleteket, hanem azoknak is, akik majd a jövőben rátalálnak erre a kérdésre – írhatnak akár óvónénik is. Tudtok javasolni valami hasznos, örömet okozó ajándékot óvónéniknek? Nem kaspóra, vagy a "világ legjobb óvónénije" kulcstartóra, táskára gondolok. Próbálok finoman fogalmazni: ezek igen anti-kreatív, balga, unalmas ajándékok, amiknek az óvónénik sem örülnek → tudom, lavina kijelentés. Például egy egyórás masszázs jegynek egészen biztosan jobban örülnek, mint egy kaspónak virággal.

2023. jún. 6. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egy 50 ezres utalványnak tudnék örülni 🤗
2023. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

"Például egy egyórás masszázs jegynek egészen biztosan jobban örülnek, mint egy kaspónak virággal."


Miért örülne jobban? Mire alapozod ezt a kijelentést? Teljesen egyéni preferencia hogy ki mit kedvel én például biztos nem vetkőznek le egy vadidegen előtt hogy nyomdosson 1 óráig utána pedig semmi emlék ne maradjon az elballagott gyerekekről. Én a személyes holmiknak sokkal jobban örülök amihez köt valami emlék legyen az egy kaspó vagy bármi egyéb. Szívesen nézegetem az apró ajándéktárgyakat mert melegséggel tölti el a szívem még ha "közhelyes" is olyat kapni.

2023. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kaspó :D :D :D

utoljára gyerekkoromban hallottam ezt a szót. 40 éves vagyok. Kinek jut eszébe ilyesmit venni? :D

2023. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A masszázs is hülyeség, attól, hogy neked tetszik, a 60 éves Julika néni lehet, hogy el sem megy rá.

A legbiztonságosabb az egy olyan utalvány, amit több helyen is be lehet váltani, pl egy plázában.

2023. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az nem a legbiztonságosabb, hanem a leglustább ajándék. Probléma letudva, ne is gondolkozzunk. Tőled függetlenül, 20 éve is ez volt a véleményem. De ötletnek jó lesz, ez is egy opció.
2023. jún. 6. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt írtam. Gondolkozni kifejezetten üdvös. Így kapott az egyik ofőnk nyaralásra utalványt, amire boldogan elment a családdal, repjegyet a másik, mert Angliában él a lánya, és a kertjébe díszfát a harmadik, mert világ életében arra a fajtára vágyott.

De ha nem tudod, mit szeretne az óvónéni, akkor nehogy befizesd egy masszázsra, mert szerintem sokan annál már egy cserépnek is jobban örülnek.

2023. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pszichológus atya ***** válasza:
35%

Soha nem értettem azokat az embereket, akik utalványt adnak pénz helyett.

A pénz mindenhol mindenre beváltható, az utalvány csak egy adott üzlethálózatban.

A pénz bármeddig megmarad, az utalvány lejárati idővel rendelkezik.

A pénzt teljesen le lehet vásárolni, de az utalványra általában rá kell fizetni.

Az utalványos vásárlásból nem lehet ÁFA-t visszaigényelni és az ajándékozót is ugyanúgy 27% ÁFA terheli (kivéve: állami utalványok, SZÉP kártya, Erzsébet-utalvány).

A pénzt mindenki szereti, de az utalvány legfeljebb annak okozhat örömet, aki amúgy is pont abban az üzlethálózatban szeretett volna vásárolni valamit.

A pénz semleges, az utalványt viszont nagyon könnyű rossz indulatú utalásként felfogni (pl. egy drogéria ajándékutalvány célzás arra, hogy ápolatlan vagy).


Magyarán: ha az óvónéni nem szereti a kaspókat és nem tudtok semmi más kreatív, személyes ajándékot kitalálni, akkor adjatok neki pénzt.

2023. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!