Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám gyorsan fejleszt...

Hogyan tudnám gyorsan fejleszteni a pszichológusi szakmai kompetenciám és a szakmai terminológia használatát?

Figyelt kérdés

Pszichológia MA záróvizsgára készülök. Az utolsó évemet már csak a szakdolgozat megírásával töltöttem (mellette teljesen más területen dolgozom), óráim csak a korábbi években voltak. Rettentően kijöttem a gyakorlatból, egyszerűen nem forrt össze a mindennapi nyelvhasználatommal a szakmai nyelvhasználat, illetve a saját szakmai képességeimben is kételkedem kissé, mivel nem volt lehetőségem igazán gyakorlatot szerezni. Mégis valahogy illene felkészülnöm a záróvizsgára, ahol a szakmai érettség elvárás. Ez biztosan ott bujkál bennem valahol, de nem tudom, hogyan tudnám viszonylag gyorsan és hatékonyan előcsalogatni. Jelenleg is egy pszichológiai témájú könyvet olvasok a szabadidőmben, de úgy érzem, az nem elég. Tudnátok esetleg YouTube csatornákat, sorozatokat, előadásokat stb. ajánlani, amiken keresztül belém áramolhat egy aprócska "pszichológus identitás"?


(Itt szeretném hagyni azért, hogy nem kell félni, semmiképp nem szeretnék most azonnal, ilyen bizonytalan gondolatokkal pszichológusként praktizálni. Előtte mindenképp önismereti munka és gyakorlatszerzés fog várni rám. Egyelőre a sikeres záróvizsga a cél.)



2023. jún. 6. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Hihetetlen, hogy ez a képzés is ennyire súlytalan. A képzésnek olyan minőségűnek kellett volna lennie, hogy sose felejtsd el, amiket tanultál.


Melyik szakirányon csináltad az MA-t? (klinikai, szociál stb.)

2023. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Hogy lehet, hogy már megcsináltál egy pszichológia BA-t és nem maradt meg semmilyen terminológia?
2023. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy semmilyen terminológia nem maradt meg, de a mindennapi nyelvhasználatomba nem volt alkalma beépülni. Merem állítani, hogy a covid se tett jót (se mentálisan, se a tanulmányaimra nézve), a képzés végére teljesen kiégtem.


Első, tanácsadás- és iskolapszichológia szakirányon csináltam, azt is hozzátenném, hogy amire szerettem volna menni, azt nem indították létszámhiány miatt. Biztos ennek is köze van ahhoz, hogy mi mennyire maradt meg bennem.

2023. jún. 8. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nagyapám mondta, gyorsan csak besz@rni lehet. A tanuláshoz és minden értékképzéshez idő kell.
2023. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Off, de nagyapád mondása nagyon tetszik, mostantól használni fogom. :D

Kérdező, figyi, én tavaly végeztem. Tanultam azért rendesen, főleg a mesteren (félig-meddig covid alatt), de én is úgy éreztem, hogy nem tudok semmit. Aztán élesben kiderült, hogy mégis. A képzés amúgy elég elméleti jellegű mindegyik egyetemen, szóval lesz csomó minden, amit mindenképp csak a munka mellett fogsz megtanulni, de néhány hónap alatt bele fogsz rázódni. Az a lényeg, hogy eszedbe ne jusson magánba menni kezdőként (nem úgy tűnik a kérdésedből, mintha ez lenne a terved, de azért leírom, hátha másnak is jól jön)! Amivel előrébb juthatsz a munkatapasztalat szerzésén kívül, az az önismeret. Feltételezem, hogy tudod, mennyire fontos valamilyen irányba szakképződni, és ugye mindenhol meg kell csinálni x óra önismeretet. Azt most is elkezdheted, ha anyagilag megengedheted magadnak, de tudom, hogy nem olcsó. Amúgy meg olvass, keress munkát, aztán majd beérik az a sok dolog, amit tanultál, hidd el! :)

2023. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen köszönöm!
2023. jún. 11. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!