Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogy lehet túlélni,...

Egyetemen hogy lehet túlélni, ha konkrétan reggeltől estig vannak gyakorlataid nagyobb szünetek nélkül?

Figyelt kérdés

A következő félévben megpróbálkoznék 2 napra besűríteni a gyakorlataimat.

Valaki járt már hasonló cipőben? Tapasztalatok?


2023. jún. 6. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Ugyanúgy, ahogy később a munkát. 😒
2023. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak két nap az nem olyan vészes. A többi nap tudsz tanulni.
2023. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
2 napot nehogy már ne bírjál ki
2023. jún. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Kemény, de megéri az a pár év szenvedés. Azt tanulom, amit szeretek és érdekel, de a félév felénél sokszor kiborulok. Én mesteren vagyok, és amúgy az alapképzést még covid előtt végeztem, szóval nem az online kipuskázós rendszerben, abban már csak a szakmai gyakorlatom volt. Nem is az a baj, hogy gyakorlat. Nekünk az előadás is kötelező, a gyakorlat is, és nem tanulunk, vagy az csak mellékes, az előadás is abból áll, hogy három 10 oldalas beadandó van, meg hozzá kiselőadás. És az egész nap elmegy azzal, hogy bent ülsz órán, mert mindenen kötelező, meghallgatsz pár dolgot, aminek igazán haszna nincs, és vissza se kérik, aztán este 7-kor hazaesek, akkor álljak neki mindent megírni, közben másnap 6-kor kelek és kezdődik újra.

Vagyis rettentő sok a teendő, nagy az elvárás, minderre kevés az idő. Nekem is csak 24 óra egy nap, amiből pihenés nélkül marad 16. Ebből 10 órát az egyetemen vagyok, marad 6 tanulásra, evésre, mosakodásra, életre, a reggeli felébredésre, utazásra. Azaz nagyjából 3 óra, amiben produktív lehetek. És hiába mondja az egyik oktató, hogy ő csak 10 oldalt kér 2 héten belül, ha ugyanezt mondja a második, harmadik és a tizenötödik is. Volt olyan félév, ez még BSc 5. féléve volt, hogy 24 tárgyam volt, ebből 12 gyakorlat, 4 több napos terepgyakorlat, a maradék 8 előadás. Három napig sírtam, mikor meglett az utolsó jegyem is.

2023. jún. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez a te döntésed, találd ki te, hogy hogyan szopsz vele.


Én biztos inkább elosztanám 3-4 napra a gyakokat.

2023. jún. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Egyszer volt egy félévem így, 8-20 között végig voltak előadások, gyakorlatok. Beleszámolva azt, hogy bejárós voltam, szóval reggel 6:10-kor elindultam otthonról, majd 21:45 körül értem haza, annyira nem esett jól. De kilehetett bírni. Cserébe csütörtökön délben már végeztem, a péntek meg szabad volt. Tudtam dolgozni/tanulni.
2023. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Alap, hogy normális szakon vannak ilyen félévek.
2023. júl. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!