Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 20 éves osztálytalálkozóra...

20 éves osztálytalálkozóra miért nem jön el valaki?

Figyelt kérdés

Vannak páran, akik nem jönnek, de jeleztek, normális indokkal, pl mert külföldön él és nem tud hazautazni, másik 2 hónapja szült. Vannak akik azonban nemes egyszerűséggel bejelölték az első 10 percben, hogy nem jönnek, pedig akkor még pontos datum se volt, azóta is ignorálnak minden üzenetet, közös chat-ből kiléptek...


Az egyik csaj meg azért nem jön, mert javasolta hogy az ő kertjében legyen, de le lett szavazva, és étteremben lesz, és azt mondta akkor ő nem jön. Miért nem jön vki ilyen eseményre? Nem voltak kiközösítve meg semmi hasonló



2023. jún. 7. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
A. gondjuk van aktuálisna az életükben B. az egész felnőtt életük média sikerült, mint várták C. úgy érzik, nem lesz ott olyan, akivel találkozni szeretnének
2023. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se mennék el megmondom őszintén. Nem voltunk egy összetartó osztály, nem álltunk közel egymáshoz, ergo nem annyira érdekel, hogy mi lett velük.
2023. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem mentem el. Miért? Mert nem érdekel hogy mi van azokkal akikkel alapból nem tartom a kapcsolatot, akikkel pedig jobb viszonyt ápoltam velük továbbra is beszélek.
2023. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem érdekel mi van azokkal, akiket lassan 20 éve nem láttam.

Úgy adod elő kérdező, mintha az osztálytalálkozó egy ilyen szent dolog lenne.

2023. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pszichológus atya ***** válasza:
98%
A középiskolai tanulmányokkal egybeeső tinédzser kor a legnyomorultabb életszakasz amire nem biztos, hogy mindenki emlékeztetni szeretné magát. Mármint lehet, hogy neked meg pár haverodnak óriási buli volt és nagyon élveztétek, de a többségnek az jut róla eszébe, hogy kikészítik a szexuális hormonai, a gondolatai, kudarcot vall az iskolás szerelemben, megromlik a kapcsolata a szüleivel, gyűlöli a tanárokat és alig várja, hogy vége legyen az egésznek. Valószínűleg szívesebben dolgozza fel magában, mint hogy a volt osztályfőnöke arról kérdezgesse van-e már gyerek és ugye sikeres lett-e az életben.
2023. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Éppen aktuális a 20 éves találkozónk, most hirdették meg. Bejelöltem ugyan, hogy "érdekel", de 99 %, hogy nem megyek el. Miért?

Mert nem véletlen nem tartom senkivel se a kapcsolatot. Felületes "barátságok" voltak. Még azokkal sincs sorosabb kapcsolatom, akikkel egy egyetemi karra mentünk tovább.

2023. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel azért nem megyek el, mert nem érdekel, és mert sajnálom rá az időt. Ha valaki nekem az elmúlt 20 évben fontos volt, azzal tartottam a kapcsolatot, ha pedig nem, akkor nem. Ehhez képest egy osztálytalálkozón mindenki másfél percben összefoglalja, hogy mit tanult, most mit dolgozik, kije van, kije nincs, hol él. Na most annál a 2-3 embernél, akikkel amúgy tartom a kapcsolatot, ennél nagyságrendekkel részletesebben tudom, hogy mi is a helyzet, azoknál, akikkel meg nem tartom, egészen egyszerűen nem érdekel.

Én sem voltam kiközösítve, de az az életszakasz lezárult és pont. Ahogyan a volt szomszédaimmal se tartok lakóközösség találkozót a régi szép idők emlékére vagy a volt kollégákkal se 5 meg 10 éves évfordulókat, mikor már egyikünk se dolgozik ott... Nyilván az embernek minden életszakaszában megvannak azok, akikkel az idejét szívesen tölti, és ha dönthetek arról, hogy szomorú kötelességtudatból találkozzak számomra már vadidegen emberekkel, vagy inkább töltsek el egy délutánt a családommal, a barátaimmal, akkor az utóbbiakat választom.

2023. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Két középiskolába jártam, mindkettőnél meghívnak az osztálytalálkozókra. Az első sulit imádtam, nagyon jó volt a közösség - bár nem velük érettségiztem, minden találkozóra elmegyek és sokukkal még most, 25 évvel érettségi után is tartjuk a kapcsolatot a mindennapi életben is.

A másik iskolában egy olyan osztályba kerültem, ahol több volt a veszekedés mint a normális beszélgetés, nem is éreztem ott jól magam, barátokat sem szereztem - nincsenek tehát szép emlékeim velük kapcsolatban. Ennek az osztálynak a találkozójára nem megyek, mert minek? Nem érdekelnek, a legtöbbjüket az érettségi bizonyítvány kiosztásakor láttam utoljára, azóta se beszéltünk. Valószínűleg ők sem kíváncsiak rám :)

2023. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Én azért nem megyek el, mert valamelyik okos kitalálta, hogy vegyünk az osztályfőnöknek valami ajándékot (köszönjük meg a munkáját, haha ezért kapta a fizetését), és fizessük még azon felül a fogyasztását is. Hát persze, hogyne.

Tehát fizessek olyannak, akit soha nem kedveltem, és órákon hallgassam azt, hogy bianka műkörömépítő, terikének gyereke van stb. Ugyanmár...

2023. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem megy és kész. Nem tartozik senkinek sem magyarázattal, különben sem kötelező program. Én is el tudom tölteni értelmesebb programokkal is az időt mint ez az oszitalinak nevezett erőltetett pofavizit
2023. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!