Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettségi szóbelin nem...

Ha érettségi szóbelin nem húzatnak póttételt, akkor biztosan átmentem?

Figyelt kérdés
Az írásbeli 76% lett emelt angolon, így egy nagyon gyenge szóbeli is teljesen jó lenne. Félek is tőle, szóban nem vagyok jó. Mindenképp húzatnak póttételt ha rossz voltam, vagy a minimális 4pontot (12%) sem adják meg, ezzel megbuktatva?

2023. jún. 9. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem húzattak veled póttételt akkor biztosan átmentél ilyen írásbeli mellett.
2023. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pottelt akkor huzatnak ha nem érted el a minimumpontot, ha elerted már nem buktal meg, csak max rontottal az eredményen
2023. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mi van, ha a szóbelije 25% lett, tehát a szóbelin megvan a kettese, az írásbelije viszont csak 12% volt, így nincs meg a 25%-a, tehát bukik?... Ilyenkor kaphat póttételt a szóbelin, hátha azzal feljebb tudja húzni a 12%-ot legalább 25%-ig?
2023. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37÷150 az pont 24% lenne, szerinfem azt már felfelé kerekitik. De abban az esetben amit leirtal abban nem tudom mi lenne. Pottetelt akkor kaphat ha nincs meg a minimum pont, és ha max pontosra mondja el a pottetelt akkor is csak 25 pont lehet a max amennyit kaphat érte, nem 50 pont
2023. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"szerinfem azt már felfelé kerekitik"

Nem, semmit sem kerekítenek, az biztos: amit elértél, azt elérted, amit nem, azt nem. Tehát mondjuk 24,9% is még csak 24%, meg 24,1% is 24%.

2023. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közben megtudtam, hogy a szóbeliztető vizsgáztatók nem is tudják, hogy ki milyen eredményt ért el az írásbelin, úgyhogy csak akkor húzatnak póttételt, ha magán a szóbelin lenne bukás az első kihúzott tétel alapján.
2023. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6: oh, ezt nem tudtam, azt hittem felfelé kerekítenek. Ezestben bocsi!

Emelten szerintem semmiképpen nem tudják, de közép szintén a saját szaktanarod tudja mindenképpen, bár tudom hogy a kérdés emeltre irányult

2023. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!