Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz, ha most kezdem felvenni...

Gáz, ha most kezdem felvenni a fonalat egyetemen?

Figyelt kérdés
Első év, ráadásul ez a 2. félév igencsak brutális volt. Nem voltam azelőtt hozzászokva, hogy szerepelni kell. Persze adott magabiztosságot, de igencsak elfáradtam. Most kezdek úgy belejönni, bár van 1 bukásom már. Mennyire normális, hogy 1 év alatt kezdem átlátni ezt az egészet?
2023. jún. 9. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki több év alatt sem jön teljesen bele, végigkínlódja az egész egyetemet, s mégis elvégzi. Nem vagyunk egyformák az alkalmazkodás gyorsaságában, ezt el kell fogadni. Már csak azért is, mert ha ezen tépelődsz, azzal sem magadnak, sem másoknak nem teszel jót. Csak fölöslegesen őrlöd az idegeidet.
2023. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb későn mint soha.

Amúgy nem vagy ezzel egyedül, kell kis idő alkalmazkodni az egyetemhez. Nálunk anno második szemeszterben sokan buktak tárgyakat vagy hagyták ott az egyetemet mert ősszel még megvolt a lelkesedés meg hogy ha gimi ment ez is stb. aztán tavaszra lettek túl linkek. Aki maradt azért nagyjából összekapta magát második évben már úgyhogy egyáltalán nem gáz.

2023. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Nekem pl. első és második félévben valahol 3,5-3,7 körül volt az átlagom. Ez a harmadik és a negyedik félévben felcsúszott egészen 4,5-4,7 köré. Persze nem csak az átlag a minden, viszont egyértelműen látszik az átlag alapján, hogy a 2. évemben már jobban ment összességében. Szerintem normális, hogy kell idő ahhoz, hogy az ember belerázódjon.
2023. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemnek ilyen szempontból előnye, hogy (nagyrészt) saját tempóban csinálhatod a dolgokat, nem lihegnek a nyakadba fentről. Én mindig azt mondom, hogy egyszer, valahol el kell bukni. Nem mindenkinek működik ugyanaz a tempó, de ha neked működne is, akkor is természetes, hogy alkalmazkodni több idő.
2023. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ami érdekes esetemben, hogy a gyakorlatok még akár ötösre is megvannak, a vizsgákon meg örülök, ha összekaparok egy kettest.
2023. jún. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!