Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné úgy mernökire jelentke...

Megérné úgy mernökire jelentkeznem hogy nem tervezek emeltet fizikából?

Figyelt kérdés
4 évig matek-fizika tagozaton voltam/vagyok illetve ennek alapján faktos is voltam belőlük tehát emelt oraszamba tanulom. A matekot nagyon szeretem és nagyon jól is megy, a fizikaval viszont akadnak gondjaim. A fizika közepét simán megirom 80% felettire, bár a 120 perc elég kevés, de az emeltet 50%ra tudom max, hiába gyakorlok nagyon sokat rá. Van egy angol közép nyelvvizsgam illetve a spanyolt most csináltam, szerintem az is meglesz. Matekbol mindenképpen emeltezni fogok, de fizikából nem terveztem mert a kozeppel jobb pontjaim lennének, és lenne 40 plusz pontom a nyelvvizsgak miatt. Tudom, hogy jövőre minden változik de azert így nagyjából, így kibuknek mérnökiről? A BME-n érdekel az építész mernok valamit az ipari és formatervező, de nem tudom melyik vonz jobban, ezeken meg gondolkodok. Melyiken lehet jobban elboldogulni egy közép fizikaval? Lány vagyok, ha ez számít

#BME #építészmérnök #Ipari és formatervező mérnök
2023. jún. 10. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, én sem mentem emelt fizikával és mégis mérnök lettem,mernokkent is dolgozom. Mondjuk azert nem a legjobban fizetett mérnöki szakmákat nézted ki, elég nagy a szórás fizetések teren ebben a szegmensben. Amúgy vannak nagyon jó zárthelyi felkeszitok amit idősebbek tartanak , sztem megerik a pénzt, legalabb olyan tárgyakból amire sok epul az elején.
2023. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak emeltezni se emelteztem. Közép matek-biosz érettségivel mentem járműmérnökire. Nem ezen fog múlni. Emelt érettségivel is ki lehet bukni, ha tojik bele az ember. Sok sikert, nem lesz egyszerű a mérnöki, de megéri, ha ez az álmod.
2023. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi nektek🥰🥰
2023. jún. 10. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is emelten tanultam a fizikát, mégis inkább közepeztem, matekból meg emelteztem. Ráadásul fizika szakra jelentkeztem, csak úgy voltam vele, hogy a matekra kevesebbet kell készülnöm. Bőven elég az 50+40 többletpont Annyi a hátránya, hogy így matekból is van szóbeli (nálunk a többség ezért választotta inkább az emelt fizikát), de így se túl megterhelő szerintem.

Teljesen rendben van a közép fizika, építészmérnökire nem is kötelező.

2023. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a szobelirol tudok, annyira nem örülök neki de legalább a javítás lehetősége ott van😄 noveremnek anno közép matekon 1 pont kellett volna az ötös matek érettségihez, minden más érettségije otos lett, meg a 2 emelt is. Azt mondta ölni tudott volna egy matek szobeliert😅
2023. jún. 10. 22:57
 6/9 totolala ***** válasza:
100%

ritka szar voltam fizikából középiskolában, 0 tudással mentem mechatronikára, és kövi félévben végzem :)

Teljesen 0-ról tanultok mindent, amit számon fognak kérni.

2023. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)) így megnyugodtam kicsit, bár még van időm a felveteliig
2023. jún. 11. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos, hogy ezért a szakert güriznèk 4 évet, pláne ha tervezői jogosultság kell akkor meg 8 plusz 3 félévet.
2023. jún. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem egy csalad barat iparág az epìtőipar, munka időket tekintve.
2023. jún. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!