Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az intézményvezető átírathatja...

Az intézményvezető átírathatja velem a gyerekeimet etikára?

Figyelt kérdés

Évek óta hittanra jártak a gyerekeim, a tanár néni nagyon kedves rendes, mindig megtartotta az óráit (kis létszámmal is)


De az intézményvezető most aláírattatott velem egy papírt hogy kevesen járnak x egyházhoz ezért etikára iratom.


Eddig ez nem volt gond …


Hozzáteszem a tanár néni sem tudott erről, ugyanis megkérdezte tőlem hogy rosszul végezte e a munkáját hogy kiírattam a gyerekeimet, én meg álltam mint a hülye…


Jogilag megteheti?



2023. jún. 13. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
ez a cél, minél több ateista agyhalott
2023. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Lehet iskolánként változik ez, de nálunk nagyon nem így volt. A múltkor át akart valaki menni hittanról etikára. Több hónapot kellett volna várnia és a tanárok azt mondták sok papírmunka, úgyhogy inkább maradt hittanos.
2023. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Intézményvezetőként nem tartom helyes eljárásnak.
2023. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem.

>aláírattatott velem egy papírt

-ha "önként" aláírod, akkor persze igen

2023. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Jogilag megteheti?"


Persze hiszen önként írtad alá a papírt azaz hozzájárultál az átiratáshoz.

2023. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Többször is elmondtam neki hogy a gyerekeim szeretnek oda járni, szeretném oda íratni őket ahogy azt a májusi határidőre leadott papíron jeleztem.



De olyan fenyegető stílusban hozta utánam mindig a papírt (persze soha nem mondott semmi olyat amivel bajba kerülhetne, de a stílusa… )

2023. jún. 14. 09:26
 7/8 x0 ***** válasza:
100%
Ha azt mondja, ő nem tud hittantanárt szerezni, akkor neked kell róla gondoskodnod hogy legyen hittantanára. Ez azért van, mert mondjuk ha valaki egy Csendes-óceán közepi kis sziget bennszülöttjeinek vallását követi, akkor honnan tudna az iskola olyan hittantanárt szerezni itt Magyarországon? Ha nem tudsz szerezni hittantanárt, aki annyiért elvállalja amit az iskola fizet neki, akkor marad az erkölcstan. Itt nyilván nem erről van szó, hiszen volt tanár: rászedtek.
2023. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x0 ***** válasza:
Elméleti jelentősége van csak, hogy ha nem állami, hanem alapítványi iskola, akkor elvileg kiköthető hogy nem választható, hanem náluk fix hogy erkölcstan van, de ekkor nem kell a szülőnek ebbe beleegyeznie. Ez akkor van ha kifejezetten istentagadó iskola, ahova esetleg hívő gyerekeket fel se vesznek, esetleg a nevében is benne van hogy istentagadó. Ugyanúgy ahogy az egyházi iskolák már régen kötelezővé tehették a hittant, gondolom nem lehet mellé még erkölcstant is választani náluk. Azért elméleti, mert még nem hallottam kifejezetten istentagadó iskoláról. Egyházi iskoláról annál többről.
2023. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!