Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogász szak munka mellett...

A jogász szak munka mellett így is nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Ha igazságügyi igazgatási szak után jelentkeznék a rövidített tanterves 3,5 évesre. Semmi szabvál, semmi kosaras tárgy, fő tárgyak közül közig jog egyáltalán nincs, büntetőeljárás és polgári eljárás egy félév pipa, alkotmányjog két félév pipa, egy félév polgári jog is pipa, illetve társasági jog és gazdasági jog is pipa, valamint magyar alkotmánytöri 1, és államelmélet, közgazdaságtan. Ezeket már nem kellene megcsinálnom. Így félévente 6-7 tantárgyat lehet bírni?

2023. jún. 18. 09:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja, és EU jog is teljesen pipa.


Csak ugye zv-re majd kelleni fog ígyis úgyis, így kicsit félek, hogy addigra már elejétől kell mindent tanulnom, annyira elfelejtem.

2023. jún. 18. 09:21
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
A jogi egyetem nem tartozik (sose tartozott) a legnehezebbek közé. Ahogy G.B. Shaw brit drámaíró mondta (Sosem lehet tudni c. színpadi művében): "akinek semmi tisztességes munkához nem fűlik a foga, az elmegy jogásznak".
2023. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "hasznos" választ, biztos te is elvégezted, hogy ilyen jól tudod.
2023. jún. 18. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menni fog. Nagyon sokan csinálják munka mellett. Ha esetleg csúszol egy évet, az se a világ vége, megéri belevágni
2023. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2 - es!


G.B. Shaw egy kib....tt idióta!



Kérdező!


Nyugodtan.

Én hálát adtam volna az Istennek, annak idején, ha csak ennyi lett volna nekem a jogi kar.


Első diplomaként nekem mindent meg kellett tanulnom, szóval tudom, mi jelent a könnyítés.

2023. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Így simán hozni fogod. Az igig meg kb egy jogász szak csak rövidebb és valamivel könnyebb, szóval már tudod, hogy mire fogsz kb vállalkozni. Pázmányt ajánlom ha kifejezetten a bünti érdekel, amúgy pedig a Károlit. Eltére ne menj, nem éri meg. (Bár ott szerintem el se fogadnák a tárgyaid) Hajrá, ne becsüld le magad, nem okosabb egy jogász mint egy igiges csak hosszabb volt a képzése meg több a tantárgy
2023. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"nem okosabb egy jogász mint egy igiges csak hosszabb volt a képzése meg több a tantárgy.."


Na azért ez nem igaz...


A jogi kar lényegesebben alaposabb képzést ad, nemcsak hosszabbat. Többet is várnak egy jogásztól, mit egy ig. igazgatási szakon végzettől, m-r a munkahelyen is, nemcsak a vizsgákon.


Azért nem véletlenül jár a dr. cím a jogásznak.........

2023. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Okosabb attól még nem lesz :) Írtam, hogy hosszabb a képzés, ergo a területen több tárgyat tanulnak+ részletesebben. De nem lesz agysebészet igig után.
2023. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Doktori cím pedig egy hagyomány, semmi köze a képzés nehezsegehez. Egy BME geprszmernok több erobefektetes, mégsem kapnak.
2023. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatásokat.


"Pázmányt ajánlom ha kifejezetten a bünti érdekel, amúgy pedig a Károlit. Eltére ne menj, nem éri meg"


Debreceni Egyetem lenne, itt végeztem az igi-t is, így ez az egyetem fogadja el a tárgyaim is, sajna más egyetemek úgy hallottam alig fogadnak el igi-s tárgyakat jogra. A Pázmány is 4 éves lenne, és szerintem ott is csak pázmányos igi diplomával menne simán a tárgyelfogadás, mert ugye sok helyen kicsit eltér a tematika. Viszont itt kicsit nagyobb szívás a jog, mint egy Károlin, ezért is félek. Római jog 2. pl. van vagy 300 beugrókérdés meg vagy 70 tétel.


Bár így, hogy se kosaras tárgyak, se szabvál, és a kötelezőkből is kevesebb van, valamivel kisebb a teher, csak sok korábbi igi végzett mégis szenved így is. Bele se merek gondolni milyen lehet, ha még 2 kötelezővel több tárgy lenne egy félévben, meg 2 kosaras és egy szabvál is. 😂

2023. jún. 23. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!