Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés oklevél alapján felvételi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tavaszi félévben 5-ös záróvizsgát tettem amiért tudom, hogy 400pont jár.

Az egyetem már rögzítette is az eredményt illetve az oklevelet is a felvi-ben, azonban a pontomat nem ezalapján számították, csupán csak a 32 többletpontot kaptam meg érte + érettségi eredmény viszont így nem lenne elég osztatlan képzésre, csak ha kizárólag ezalapján számítanák és megkapnám a 400 pontot.

Akik voltak hasonló helyzetben, nektek hogy történt a pontszámitás?

Ha kézhez kaptam az oklevelet és feltöltöm a dokumentumokba július 12.-ig akkor ezalapján fogják ami nekem kedvezőbb? Nagyon fontos ez nekem és aggódom, mert egyes szaknál 0 pontot ír…:/

Válaszokat előre is köszi😊



2023. jún. 19. 22:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Jaaa és ugyanaz a képzési terület

(Jogi)

2023. jún. 19. 22:41
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy az okleveledet elfogadják azon a szakon? (Nem minden szakra fogadnak el bármilyen felnőttképzésben szerzett oklevelet.)

Mert ha igen, akkor szerintem még várj egy hetet, hátha frissítik az adatokat. De ha biztosan elfogadják és 1 hét után se történik változás, akkor írj nekik emailt, vagy hívd fel őket. Innen nem fog tudni senki segíteni ebben.

2023. jún. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy elfogadjak
2023. jún. 20. 07:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem várj még egy kicsit és ha továbbra sem lesz változás, akkor vedd fel velük a kapcsolatot.
2023. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
szia! nem tudom azota valtozott e nalad, de nekem pl a mesterkepzesek meg 0 pontosok ill van egy kepzesem ahol nem a diplomam atlagat vettek figyelembe, ami 400 pontot hozna, hanem a kozepiskolai eredmenyem... ket kepzesen ellenben megallapitottak a diplomam szerinti atlagot... szerintem juli 12ig varjunk, ha nem tortenik valtozas telefonaljunk
2023. júl. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sziasztok! Sajnos ugyanígy jártam én is, a 400 pontos oklevelem helyett az érettségi pontokat számolták, plusz 32 többletpontot kaptam az oklevélre.Felhívtam az Oktatási hivatalt, ők azt mondták a rendszer számol, ők nem tudnak segíteni...A TO-n viszont azt mondták, ez az oklevél 400 pontot ér, várjak még türelemmel...Ha hétfőig nem történik változás, újra felhívom őket.
2023. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

En felhivtam oket es szomoru valaszt kaptam, a felveteli tajekoztatoban az allt, hogy a PPKE-JÁK is elfogadja a fosz oklevelet. Felhivtam az Oktatasi Hivatalt, ahol aztmondtak eleg bunko modon, hogy ugy hataroztak, hogy nem fogadjak el emelt szintu erettsegi nelkul, holott az oklevel kivaltja az emelt erettsegit.

A debreceni egyetemnel megkaptam a 400 pontot mar kb ket hete:) igy hat marad Debrecen.

Holnap atveszem a diplomam es feltoltom a felvibe, meg egy probat teszek hatha, mert egyes egyetemek kerik pl az oklevel mellekletet is hitelesites miatt

2023. júl. 6. 06:50
 8/9 anonim válasza:
Szia!Ma már megkaptam a 400 pontot én is :) Az Oktatási Hivatal lerázott engem is, hogy ez az oklevél csak 32 többletpontot ér. Hála Istennek nem nekik volt igazuk. Sok sikert a továbbiakhoz! :)
2023. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Orulok neki!! Nekedis!😊
2023. júl. 6. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!