Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen oka lehet, ha a gyereke...

Milyen oka lehet, ha a gyerekek nem osztályuknak megfelelő csíkozású füzetbe írnak?

Figyelt kérdés

Elsőben elsősbe írtak, másodikba azt mondták maradjon az elsős, mert annak úgyis olyan a sorköztávolsága, mint a harmadikosnak, harmadikosokként másodikosba írnak, de már nem mertem megkérdezni miért, hisz nyilván az első indok sem állta meg a helyét.


Létezik, hogy a csúnyánírók miatt ne írjanak megfelelő füzetbe?


2023. jún. 25. 18:35
 1/6 anonim válasza:
100%
Harmadikos vonalazásúba nagyon nehéz az írás ekkora gyerekeknek, hiszen nincsenek már a segédvonalak. Így van, amikor a harmadikost ki is hagyják és negyedikben a negyedikes vonalazásúba írnak.
2023. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a másodikosban hatalmas a sorköz távolság, a negyedikesben meg irtó keskeny-segédvonal nélkül. Így egyszerre kell majd kisebbeket írni és legelőször írnak majd segédvonal nélkülibe, egyből aprókat.. szerintem tiszta hülyeség.. van akinél még így van rajtunk kívül? A gyerekemnek amúgy nem okoz gondot, és ugye ez lenne a normális, így nekem nem szimpatikus a dolog.. Nem nehéz..
2023. jún. 25. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ennek olyan nagy jelentősége.


Ha ez megnyugtat, az öcsém elsőben vagy másodikban negyedikes vonalazású füzetbe írt, de háromszor akkora betűkkel (külön meg volt neki vastagítva minden harmadik vonal, hogy egy hatalmas elsős vonalazás legyen belőle). Egyszerűen az akkori kézügyességéhez ekkora betűméret kellett. A többiek az osztályban szokásos füzetbe írtak.


Nyugodtan hagyd rá a tanítóra, ha ő így látja jónak. Ha ő úgy látja, hogy még nem érett meg a helyzet a váltásra, akkor nem szabad sietettni.


Egyébként most nincsenek ilyen füzetek a kezem ügyében, de nekem úgy rémlik, hogy az elsős füzetbe írandó betűk mérete nagyobb, mint a harmadikosban. Tehát a három vékony sor össz-szélessége több, mint a harmadikosnál egy sor. Talán valamit benézett a tanítónő?

2023. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején a harmadikos vonalazású füzetekben még volt egy segédvonal, így viszonylag könnyebb volt az átmenet. De ezt is megszüntették (mint pl. sok füzetben a margót). Most csak szélesebb a vonalazása, mint a negyedikes füzetnek. Rengeteg hasznos, jó dolgot változtattak meg, a tankönyvekről meg ne is beszéljünk. (Ez is volt az egyik oka, hogy ott hagytam a pályát).
2023. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Annak idején a harmadikos vonalazású füzetekben még volt egy segédvonal, így viszonylag könnyebb volt az átmenet."

Ez érdekes, mikor volt? Én 1991-ben kezdtem a sulit, tehát '93-ban voltam harmadikos, és tisztán emlékszem, hogy nem volt segédvonal. A köztes időben lehetett valamikor?

2023. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 60-70-es években.
2023. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!