Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz összehozni egy...

Mennyire nehéz összehozni egy kettest szóbeli érettségin, ha eddig szinte semmit nem tanultam ?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz így összeszedni mindenből a minimumot ? Most csütörtökön megyek (Jún. 29.). Annyit hozzátennék, hogy nem lesz kirakva az irodalomtörténeti atlasz nekünk, illetve piszkosul szigorú az elnök. Megmondták előre, hogy ne számítsunk tőle jóindulatra.

Adok egy kis háttértörténetet. Ezt nem muszáj elolvasni, mert a kérdésemhez nincs olyan sok köze. Csak leírom, hogy eddig kb milyen tanuló voltam és milyen lett az írásbelim.


Előre szeretném leírni, hogy lusta vagyok mint a bűn. 6. osztály óta meguntam, hogy olyan dolgokat kell tanulnom amik nem érdekelnek. Szánalmasan hangzik de ez van. Középiskolában hoztam a 3-mas és 2-es szintet érettségi tantárgyakból. Úgy mentem el írásbeli érettségire, hogy gyorsan átnéztem az érvelés és az esszéírás szerkezetét és kész. Végül Rendészeti ismeretek: 58 pont, Matek:42, Magyar:65, Töri:75. (az angolt letettem előző évben). Ahhoz képest, hogy mindenből a kettes volt a cél, elég jól sikerültek. Viszont most annál jobban izgulok mert nagyobb a tét. Töriből szeretném megcélozni a 15 pontot, hátha meglehet a 4-es, de a legfőbb cél, hogy átmenjek. Minden másból jó a minimum. Egyébként sem tervezek továbbtanulni. A válaszokat és tippeket előre is köszönöm.



2023. jún. 26. 18:21
 1/5 anonim válasza:
15%
Ez engem is érdekelne mert hasonló cipőben járok, nem vagy egyedül nyugi :D
2023. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Igazából megérett már neked egy bukás...

Nem gondolom, hogy lehetetlen a 2-es, de ha belehúzol, akkor végre megbukhatsz (mondom ezt azért, mert pedagógiailag sokkal több hasznod lenne ebből, mint abból, ha átmész)

2023. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ellehet érni a minimumot.


2#Nem kell mindjárt megbuktatni, azt írta, hogy nem tervez tovább tanulni, ha később rájön, hogy még is kell/kellett volna majd akkor megtanulja, ha nem, akkor meg teljesen mindegy mert nem fog használni belőle semmit.

2023. jún. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
én 1 hét alatt kidolgoztam az összes töri tételt, irodalom tételt, nyelvtan tételt lemásoltam, másnap szóbeli. szerencséses húztam, szinte max közeli mindegyik. a kettes azért elég alap lenne szerintem, józan paraszti ésszel hozható.
2023. jún. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kettes az kb az, hogy felöltözöl normálisan, kihúzod magad, hangosan köszönsz, és magabiztosan nekiállsz bullshitelni

Meg valami minimális valamit a témáról is mondasz. Figyelj arra is, hogy lehet, hogy a tanár súgni próbál (több helyről hallottam a piros toll-zöld toll módszert).


A tanárnak meg nem érdeke lehúzni, hiszen a diákok átlaga az gyakorlatilag az ő teljesítményértékelése

2023. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!