Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hanyasnak felel meg a matekom...

Hanyasnak felel meg a matekom emelt szinten?

Figyelt kérdés

Idén matekból 91%-ot értem el középszinten, kb hány %-nak illetve hanyasnak felel meg emelten?


Másik kérdésem az lenne, hogy mennyit kellene rátanulni hogy 90% körül legyek emelten? Vagy maga a 60% az mennyi tanulást igényel?


(Egyébként lehetett volna 100% is a közepem, csak volt 2 típusú feladat amit sosem láttam még)



2023. jún. 27. 06:49
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem bőven megvan a 60% már most, ha középen volt 90%.


Ami emelten extra anyag, az egy kis deriválás, integrálás. Függvény maximum minimum helyének megtalálása derivált alapján. Függvény alatti terület számítása integrállal. Függvény görbéjének körbeforgatásával kapott test térfogata.


Ezek iskolában kb. 2 hónapnyi anyag úgy rémlik. De magadtól tudsz gyorsabban is haladni.


Ha ezeket nem tudod, de mást igen, akkor is simán megvan a 60%, mert csak egy pár feladatban van ilyen.

2023. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem toltod ki az emeltet, es meglatod mennyit tudsz elerni a kozepszintu tudasoddal?

En szintemeloztem belole, de szerintem a kozep es az emelt kozott azert van szakadek matekbol, nem lehet atkonvertalni, hogy x szazalekos kozep ennyi es ennyi emeltnek felel meg. Eleve masabb feladatokkal keszulsz mindkettore.

2023. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Látva a közép és emelt szintű sort is, azt kell mondjam, hogy egy megbízható szintű közép tudás matekból emelten szerintem kb 40-50%-ra elegendő...
2023. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Na és ha mondjuk jövőre szeretném 100%-ot emelten majusban, akkor elég rá egy év? Vagy lehetséges?

2023. jún. 27. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de ahhoz kell egy munkamorál...
2023. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom, hogy nem a százaléktól függ, hanem a biztos tudástól. Ez alatt azt értem, hogy ehhez a 91%-hoz (ami önmagában remek teljesítmény) mennyire használtad a függvénytáblát, ugyanis ha sokat, akkor kisebb eséllyel látod át a képletek kombinációs lehetőségeit.


Az idei közép a korábbiakhoz képest sokkal nehezebb volt, az emelt viszont lepkefing. Könnyen össze lehet hozni rajta 80%-ot magabiztos tudással, a 100%-hoz pedig a szóbelit is nagyon kell tudni.

2023. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Összetett a kérdés, alapvetően az emelt szinten vannak olyan témák, amik közepén nincsenek,ilketve az egyező témákban is lehetnek kicsit bonyolultabb, összetettebb feladatok.

Igen,valószínűleg most tudnál egy 50-65 százalék közötti eredményt írni.

Az, hogy mennyi idő felkészülni, egy jó emelt érettségire, az függhet attól is, hogy középiskolában tanultál e emelt anyagot, illetve hogy mennyit gyakoroltad ezeket. A matek érettségire különösen fontos a sok gyakorlás.

Igen, elég lehet az egy év a 90% feletti teljesítményhez, de ez a te szorgalmadon, kitartásodon is múlik.

Vannak online érettségi felkeszitők videós formában, meg fizethető áron (olcsóbb mint a tanár), ezek átfogó anyagok,az összes témakört érintve.

A másik opció, hogy YouTube vannak levezetve, korábbi emelt feladatsorok, az ingyenes és hasznos is.

2023. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Baluba ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek az előttem válaszolókkal, de emelt kapcsán ez a mondat engem kicsit megijesztene: "volt 2 típusú feladat amit sosem láttam még".

Ha középszinten is csak a típusfeladatokat tudom megoldani, akkor emelten lehet probléma, mert ott gyakran törekednek arra, hogy valami minimális kreativitást belevigyenek a feladatokba, azaz ne teljesen típusfeladat legyen. Én mindenképpen a kreativitásra és feladatmegoldásra koncentrálnék, pl minden egyed középszintű feladatra adnék egy második megoldást, amit koncepciójában eltér az elsőtől.

2023. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nem összehasonlítható. Az emelt sokkal nehezebb, összetettebb feladatokat tartalmaz, mint a középszint. Sok mindent lehet, hogy nem is tudsz, ami emelt szintre kellene. Vannak olyan témakörök, amik csak emelt szinten fordulnak elő (egyre több az ilyen). Pl. tudsz -e deriválni, integrálni. Azokból a témakörökből, amikből pedig közösek a két szinten, mennyire mély a tudásod.

Szóval attól, hogy 91%-ot értél el középszinten, még nem kell messzemenő következtetéseket levonni azzal kapcsolatban, hogy mennyire vagy jó.

Sőt, ez arról árulkodik inkább, hogy a részletekre nem figyelsz kellőképpen.

Fel kell mérni a szintedet, most mi a helyzet. Arra lehet építeni utána.

2023. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
No, azért a hányástól egy kicsivel jobb...
2023. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!