Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet ajándékozni a...

Nagyipapi kérdése:

Mit lehet ajándékozni a dicsérettel államvizsgázó 24 éves lányunokámnak ? A készpénz elvből kizárva ! Diplomaosztóig még 3 hét, addig mit vegyek ? Anyagiak is behatároltak, többet keres mint a nyugdíjam ! Emlékek ? Ékszer ?

Figyelt kérdés
diplomaosztó, ajándék

2023. jún. 29. 11:16
 1/7 anonim válasza:
84%

Nem vagyok híve a drága ajándékoknak.

Egy könyv pl tökéletes, ha szeret olvasni. Vagy koncertjegy, ha szokott koncertre járni.

2023. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ékszer szerintem drága, ha normálisat akarsz venni.

Vidd el egy közös programra. Én nem tudom, mit szerettek csinálni. Kiállítás? Színház? Sütizés? Meg egy csokor virág.

2023. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Hát adjál neki egy üllőt. Az minden kovácsnak jól jön. Vagy egy szárított nyúllábat, az indiánok is azt tartanak az orvosságos zacskójukban.

Meg aztán volt nagyon régen a tévében a Tudni illik, hogy mi illik sorozat, abban mondta Feleki Kamill, hogy pénzt nem illik ajándékozni, kivéve családon belül, de akkor az sem baj, ha sokat.


Egy könyv tökéletes? Egy? Mondjuk egy 1947-ből való általános iskola 8. osztályos matek feladatgyűjtemény? Eszem- meg a többi megáll. Ha én indiánregényeket szeretek olvasni, nekem ne adjon senki Dosztojevszkijt vagy közgazdaságtant.

2023. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem semmit sem kell ilyenkor adni ajándékba.
2023. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Engem kifejezetten zavar, mikor a nagyszülők, rokonok, barátok úgy költenek rám, hogy többszörösét keresem az ő bérüknek.

Szerintem egy csokor virág vagy valami márkásabb csoki elég.

2023. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen kulturális jegy, esetleg egy gravírozott emléktárgy, valami hasznos kellék a munkájához (orvosnak fonendoszkóp pl), vagy esetleg egy hetvégi szállás valahol. Egy ezüst karkötő gravírozva. Ilyesmi.


Utolsónak igaza van. Jóérzésű embernek rosszul esik ha a nagyszülő a kevésből is mindig csak ad.

2023. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagyszüleimtől diplomaosztómra anno egy gyönyörű, bőrből készült mappát és egy, a nagymamám által kézzel hímzett terítőt kaptam, az is csodaszép.

Már nem élnek a nagyszüleim, de ezeket nagy becsben őrizgetem azóta is.


Szerintem is szép ajándék lehet egy gravírozott toll vagy valami más emlék tőled. Nem kell, hogy drága legyen.

2023. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!