Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia MSC-re való...

Pszichológia MSC-re való jelentkezés. bsc-vel, de pszichológiaival lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy villamosmérnöki BSC végzettségem, majd később csináltam egy közgazdasági MSC-t, volt pár kreditpótlós (alapkézéses tárgy amit pluszba meg kellett csinálnom, de nem volt annyira vészes). Kérdésem az lenne, hogy lehetséges, úgy pszichológia MSC-re jelentkezni, illetve mennyire nehéz elvégezni (önköltséges), ha az előtanulmányaim nem ezzel kapcsolatosak?
2023. jún. 29. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia MA-ra csak pszichológia BA-val lehet menni. A villamosmérnök, közgáz diplomád ehhez teljesen irreleváns.
2023. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Mi a célod vele?
2023. jún. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet pszichológia mesterszakra menni viselkedéselemző BA nélkül.


Nem értem ezt a mesterszak fétist. Miért akarjátok folyton megkerülni az alapszakot? Rendben, egy gazdasági mesterszakot el lehet végezni villany BSc után (aminek következtében se rendesen képzett mérnök nem lett belőled [ahhoz kellene az MSc], se közgazdász [ahhoz meg az alapszak], hiába van ez a papírjaidra írva), de pszichológiát? (?!)

2023. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

A Felvi tájékoztató egyik mellékletében mindig van egy lista a mesterszakokról és az elfogadott bemeneti szakokról és követelményekről amúgy, ott le lehet ellenőrizni hogy honnan hova lehet dobbantani.


3, Azért az aligha meglepő, hogy ha megfelelő alapdiploma birtokában 2 év alatt meg is lehet a mesterdiploma, akkor nem fogja az ember direktbe szívatni magát azzal hogy háromszor annyi időt és pénzt beleöl egy újabb alap+mesterbe, ha nem muszáj. Valahol az (is) a lényege ennek az osztott bolognai rendszernek, hogy nagyobb mozgásteret nyújt. Nyilván nem minden szak esetében kivitelezhető ez, de hát pont ezért elő van írva az előkövetelmény, vagy a pótlandó kreditek. Ha teljesen más terület is, diplomás emberekről van szó, akik ezen a ponton már maguknak fizetik a további képzéseket. Neked ez ne fájjon.

2023. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

4. Nekem ez nem fáj, de tényállás, hogy az ember egy szakma alapjait, a szakmai nyelvet, a szakma logikáját az alapszakon tanulja meg, többek között azért, mert erre valók az alapozó tárgyak. Ellenben [Magyarországon] a legtöbb mesterszak amúgy is alibi üresjárat, ami meg nem, az meg arra való, amire a mesterszakok: specializációra. Nem alapképzésre.


Hosszú évek tapasztalata, hogy egy adott szakmában egy mesterszak nem tesz szakemberré, ha nincs neki megfelelő alapképzésed, hiába ügyeskedte be magát valaki (a bolognai rendszert kijátszva). Sokkal jobb inkább nulláról elkezdeni az alapozó szakkal.

2023. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl az interdiszciplinaritás miatt kellett jelentősen eltérő mesterszak. Doktorira mentem utána. Így is hosszú volt a képzés, nem hiányzott, hogy 10 év (2 alap, 2 mester) után menjek még 4 év phd-re...


Csináltam egy műszaki alapszakot, egy természettudományi mestert, utána mentem kutatni műszaki területre. Az egyik adta az eszköztárat, a másik a domain tudást.

2023. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!